"کار از کار گذشت" عنوان نشستی است که به همت تشکل های دانشجویی دانشگاه اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور استاد گرانمایه جناب آقای عبد خدایی همرزم شهید نواب صفوی و دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با موضوع بررسی سیر تاریخی صدور انقلاب اسلامی در روز سه شنبه مورخه 18 بهمن ساعت 14 در تالار شهید سید مرتضی آوینی برگزار خواهد شد.

ما انقلاب را امروز نمى‌خواهيم صادر كنيم. انقلاب، يك‌بار صادر مى‌شود؛ و شد! اين‌كه مى‌بينيد امروز در سرتاسر دنيا، گرايش و ايمان اسلامى زنده شده است؛ اين‌كه مى‌بينيد ملتها در شمال آفريقا و در خاورميانه و در شرق و غرب كشورهاى اسلامى بيدار شده‌اند؛ اين‌كه مى‌بينيد جوانان مسلمان در كشورهاى گوناگون به زيباييهاى دين و قرآن روآورنده‌اند، همه حاكى از اين است كه انقلاب اسلامى در اوّلِ وقوع خود صادر شده است. ما كه نمى‌خواهيم بعد از گذشت چهارده سال، تازه به فكر صدور انقلاب باشيم! يك بار انقلاب صادر مى‌شود و آن هم شد. وقتى كه انقلاب، پيروز شد و خبر و جذّابيت آن، دنيا را پركرد، كارى كه بايد بشود شد.

 

همان كارى كه شما از آن ناراضى هستيد؛ همان كارى كه به خاطر آن زنجير مى‌جويد و همان كارى كه به خاطر آن خشمناك مى‌شويد، شده و كار از كار گذشته است! شما هم هيچ كارى نمى‌توانيد بكنيد و هيچ كس ديگرى هم نمى‌تواند كارى بكند. كار از كار گذشته است! (خطبه‌های عید فطر 4/1/1372)

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی