گاهي آنقدر به بزرگي ميرسي  و در غرور محو ميشوي كه به كلي خاك بودنت را فراموش ميكني. از خودت منزجر مي شوي ، خلوت مبهمي را جستجو ميكني و مي انديشي كه راستي به چه  مينازي؟

و گاهي آنقدر كوچك ميشوي كه كسي به تو حتي نگاه هم نمي كند و آنقدر در خودت گم ميشوي كه هيچ ميشوي و آنگاه بيكرانگي در تو موج ميزند. اين انسان شگفت است كه جمع تضاد ها را در وجودش دارد!

ميخواهی خاكي شوی؟ و آنقدر از ثروت و آسايش و بزرگي دور شوی تا به بيكرانگي برسي... از دنياي بيروح ماشيني و سرگرمي هاي جور واجور دلت را ببری به آنجا كه سهراب مي گفت:
و خدايي كه در اين نزديكي است
لاي اين شبوها
پاي آن كاج بلند...
اين يك سفر متفاوت است بايد كوله بارت را از تعلقات خالي كني، از رختخواب گرم و نرم خبري نيست. شب با صداي سگ و الاغ مي خوابي و صبح با زنگ خروس بيدار ميشوي. از آبميوه اي هم كه مادرت برايت مي آورد خبري نيست. آنجا تنها جاي تفكر  است .
تأمل در تفاوت ها!!!
چند روزي روستا هم جمع دو جنس متضاد مي شود! مردمي سخت و صبور و محروم امّا شكر گزار و عده اي  در ناز و نعمت ، ناشكيبا و بهانه گير از خدا.
در كنار اين مردم احساس ميكني چقدر نميداني!!!
و مي فهمي چقدر كوله بارت خاليست. امّا راز اينجا اينست كه هيچت مي كند تا چيزي شوي!

آماده باش ، فصل خاكي شدن است.
و سعي كن تنها تحفه ات اخلاص باشد و تلاش.
اگر خالص نباشي فرازي در كار نيست و همه فرودي در قعر يك زندگي بي معني!
جاده اي در روبروست... با گروه جهادی حضرت فاطمه زهرا(س) مادر تمام بی کسان عالم همراه شو...


سال هاست دارم حساب می کنم، چگونه من به اضافه ” تو “، شد من؟!!

یا ایها العزیز

 


ثبت نام پنجمین اردوی گروه جهادی حضرت فاطمه زهرا(س) بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان از 23 الی 27 اردیبهشت روبروی سلف اختران بی نشان، سلف کوثر و مصلی الغدیر دانشگاه شروع خواهد شد. تمرکز گروه بر منطقه بازفت (بصورت موردی روستای گزستان و روستاهای اطراف) استان چهارمحال و بختیاری است که به لحاظ عمرانی، بهداشتی و فرهنگی جای کار زیادی دارد. تاریخ برگزاری مرحله 14 روزه، اوایل تیرماه 91 می باشد و همت برآن است که بعد از این مدت 2هفته ای در طول سال نیز بصورت بازه های چند روزه گروه های محدودتری به منطقه اعزام شوند پس به تمامی افراد و تخصص هایشان از کارگری ساده تا حرفه های پیچیده تر نیاز اساسی وجود دارد.

 

قـــــــطـــــب نــــــمـــــــا

دانلود فایل صوتی روایتگری جهادی استاد علیرضا دلبریان (روایت اول)

اگر شما بهترین ساختمان هم در روستا بسازید اما اخلاق اسلامی نباشد فایده ای ندارد. دژهای دشمن در منطقه شلمچه را چی شکست؟ چی بچه ها را از اروند عبور داد...کار قشنگ انجام بدهید نه بزرگ... ما به دنبال کار زیبا هستیم... ما رایت الا جمیلا...

 

دانلود فایل صوتی روایتگری جهادی استاد علیرضا دلبریان (روایت دوم)

شما نمی خواهد کار کنید باید جهاد کنید تا الهی شوید...

 

{AG thumbWidth="200" thumbHeight="120" thumbAutoSize="none" arrange="priority" backgroundColor="ffffff" foregroundColor="808080" highliteColor="fea804" frame_width="500" frame_height="300" newImageTag="0" newImageTag_days="7" paginUse="0" paginImagesPerGallery="10" albumUse="0" showSignature="0" plainTextCaptions="0" template="classic" popupEngine="slimbox"}jahadi91/banner{/AG}

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan