اصفهان – مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان با اشاره به آغاز نام نویسی بسیج دانشجویی از داوطلبان حضور در اردوهای جهادی مناطق محروم، گفت: تلاش ما تحققق شعار 'هر ایرانی یك جهاد گر' است.

'میلاد منصوری' روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا، اظهار داشت: با نهادینه شدن فرهنگ جهادی در كشور بسیاری از مشكلات حل می شود.

وی ادامه داد: هر فرد ایرانی در حد توان خود با فراهم كردن امكانات، برداشتن موانع، كمك مالی و به هر صورت ممكن می تواند در زمینه های جهادی شركت كند.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان افزود: دوره متمركز اعزام دانشجویان بسیجی به مناطق محروم از 8 تا 23 تیرماه است.

وی ادامه داد: دانشجویان بسیجی علاوه بر دوره های متمركز كه سالانه یكبار برگزار می شود، در قالب دوره های تداوم در طول سال در مناسبت های مختلف در مناطق محروم حضور پیدا می كنند.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان اظهار داشت: دانشجویان بسیجی در عرصه های عمرانی و خدماتی از جمله ساخت مسجد و احیای منابع آبی، آموزشی همچون برگزاری كلاس های آموزشی برای مقاطع مختلف تحصیلی در روستاها، برگزاری كلاس های شركت های تعاونی و نیز ارائه خدمات پزشكی و بهداشتی فعالیت می كنند.

وی هدف از برگزاری اردوهای جهادی را محرومیت زدایی و تربیت نیروهای جهادی همتراز با انقلاب اسلامی دانست و افزود: این اردوها بر اساس رهنمود رهبر انقلاب مبنی بر حضور دانشجو در چهار عرصه دین، علم، سیاست و خدمت رسانی، شكل گرفته است.

منصوری ادامه داد: گروه جهادی 'حضرت زهرا (س)' دانشگاه اصفهان فعالیت خود را از سال 87 در منطقه 'پشت كوه' آغاز كرد كه تا سال 89 ادامه داشت.

وی گفت: در سال 90 برنامه فعالیت های جهادی این گروه در منطقه بازفت چهارمحال و بختیاری در روستای گزستان آغاز شد و این برنامه امسال در این منطقه ادامه دارد.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان با بیان اینكه برنامه های بسیج سازندگی با دیدگاه دخیل كردن مردم منطقه در برنامه جهادی صورت می گیرد، تصریح كرد: این برنامه ها با استقبال خوب روستاییان مواجه شده است.

وی تصریح كرد: دانشجویان بسیجی به دنبال كارهای بزرگ نیستند و كیفیت كار و خدمت رسانی به مردم به نحو احسن مهمترین برنامه گروههای جهادی است.

+ لینک این خبر در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan