علی‌رغم دعوت و پیگیری‌های متعدد

نوبخت به اصفهان نیامد، جواب دانشجویان را هم نداد/ پشت پرده فرار دولت از صحن دانشگاه‌ها

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: دعوت‌نامه به طور رسمی به دفتر نوبخت ارسال شد و این را مسؤول دفتر وی هم تأیید کرد؛ پیگیری‌ها نیز ادامه داشت اما سرانجام دعوت دانشجویان اصفهان بی پاسخ ماند.

محسن عادلی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: حدود دو هفته قبل 5 تشکل دانشجویی از محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت درخواست کردیم تا برای حضور و سخنرانی در مراسم 16 آذرماه به دانشگاه اصفهان بیاید.

 

وی افزود: دعوت‌نامه هم به طور رسمی به دفتر نوبخت ارسال شد و این را مسؤول دفتر وی هم تأکید کرد؛ پیگیری‌ها نیز ادامه داشت اما سرانجام دعوت دانشجویان اصفهان بی‌پاسخ ماند.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان خاطر نشان کرد: اگر به هر دلیل حضور سخنگوی دولت میسر نبود، حداقل می‌توانستند پاسخ نامه دانشجویان را بدهند اما حتی این کار را هم انجام ندادند و دلیل عدم حضور هم مشخص نیست.

عادلی‌نژاد با بیان اینکه این مقام دولتی حاضر نشد صحبت‌های دانشجویان اصفهانی را بشنود، ادامه داد: طرز نگاه دولت که طی سه سال گذشته دیده شده مؤید رفتار آقای نوبخت است و عدم پاسخگویی سخنگوی دولت برای ما دور از انتظار نبود.

وی اضافه کرد: عدم حضور نمایندگان دولت منحصر به اصفهان هم نبوده و دانشگاه فرهنگیان تهران که از وزیر آموزش و پرورش و علوم دعوت کرده بود نیز همین گونه برخورد شد؛ دانشگاه‌های دیگر را هم خبر داریم که از مقامات دولتی دعوت کرده‌اند اما کسی حاضر سخنرانی نشده است.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: تنها شخص رئیس‌جمهور آن هم در شرایط امنیتی امروز در دانشگاه تهران سخنرانی کرد که شنیده‌ها حاکی از حضور انتخابی بعضی از دانشجویان است.

عادلی‌نژاد در پایان با انتقاد از رفتارهای این‌چنینی، صحبت‌های رئیس‌جمهور را با رفتارش متناقض دانست و تأکید کرد: فرار از دانشگاه و نشنیدن سخنان دانشجویان با شعارهای رئیس‌جمهور مبنی بر آزاداندیشی و پاسخگویی و استقبال از نقد هم‌خوانی ندارد.

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan