20 تشکل دانشجویی استان اصفهان در نامه‌ای به رئیس جمهور گفتند: چرا مسؤولیت تفکرات غلط دولتتان را نمی پذیرید و قصد دارید مسؤولیت برجام نافرجام را به رهبر انقلاب نسبت دهید؛ چرا آن زمان که مقام معظم رهبری می‌فرمودند به مذاکرات خوش بین نیستند، برجام را آفتاب تابان و معجزه قرن می‌دانستید و اکنون که نتیجه عکس شده می‌گویید با مشورت رهبری انجام دادیم.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بعد از گذشت چند روز از تصویب قانون تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران در مجلس سنای آمریکا، 20 تشکل دانشجویی استان اصفهان اعم از بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان و انجمن اسلامی دانشجویان نامه‌ای را به رئیس جمهور نوشتند.

در ابتدای این نامه آمده است: ملت شریف ایران آنطور که شما و جناح‌های مختلف سیاسی شاهد آن بودید، با حضور پر شکوه در صحنه خطیر انتخابات سال 92 مشت محکمی بر دهان یاوه گویان کوبیده و با اعتماد به شما و برنامه‌هایتان، با صبری انقلابی و مثال زدنی در انتظار تحقق شعارهای پر رنگ و لعابی همچون گشایش‌های اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی در 100 روز به همراه حفظ دستاوردهای ملی بوده‌اند.

دانشجویان اصفهانی بیام کردند: استقرار شما در راس قدرت اجرایی کشور آغازی بر فرآیند پر مخاطره مذاکره و به بیانی تعامل با قدرت‌های جهانی بود؛ سوا از منشا فکری این نگاه و درست و غلط بودن آن، تلاش‌ها و زحمات دستگاه دیپلماسی کشور منجر به تهیه سند تعهدآوری شد که امروز آن را با نام برجام می‌شناسیم اما گویا این تعهد برای ایران است و طرف‌های مقابل الزامی به اجرای تعهدات خود ندارند.

*به انتقادهایمان القاب سخیف نسبت می‌دهند، اما چه کنیم که نگران آینده انقلابیم!

در ادامه این نامه خطاب به روحانی بیان شده است: از آنجا که ما دانشجویان انقلابی، شما را در جایگاه برادری برای جنبش دانشجویی انقلابی می‌بینیم بر خود واجب می‌دانیم از رویه جنابعالی و همکارانتان در برخورد با منتقدین این آورده دستگاه دیپلماسی کشور از جمله دانشجویان نقاد و منصف، گلایه خود را اعلام داریم چرا که از همان ابتدای کوبیدن بر طبل توخالی مذاکره با غرب، هر گاه انتقادی از سینه دلسوزی برخواست با القاب و عناوینی سخیف و نازیبا روبرو گشتیم که در شان و جایگاه ریاست جمهوری اسلامی ایران نبود؛ اما چه کنیم که انقلابی هستیم و نگران آینده انقلاب و ایران عزیز.

تشکل‌های دانشجویی استان اصفهان بیان کردند: علی ای حال پس از آنکه برجام به شکلی غیر منطقی توسط دولت پذیرفته و نظام را متحمل اجرای تعهداتی کرد و پس از آنکه به شکلی غیر مرسوم در مجلس شورای اسلامی رسمیت یافت، بار دیگر شاهد اثبات بد عهدی و درستی عدم اعتماد به غرب علی الخصوص اتم استکبار یعنی آمریکا هستیم که از مصادیق بارز آن همانطور که شما از باب آشنایی با قوانین بین الملل بهتر می‌دانید اقدام اخیر سنای آمریکا در تمدید تحریم‌های ISA بود.

*جرثومه فساد و هم پیمانان آن مطلقاً محلی برای اتکا نیستند

دانشجویان اصفهانی ادامه دادند: جناب آقای روحانی! آنچه که از ابتدای مذاکرات هسته‌ای تا به حال از طرف مقابل دیده‌ایم، سندی محکم است مبنی بر این که جرثومه فساد و کشورهای ظلم پیشه هم پیمان آن مطلقاً محلی برای اتکا نبوده و اندک دلبستگی‌ای به حمایت آنان باطل است چرا که ظرفیت‌ها و توان داخلی همانطور که در کلام رهبری نیز مشهود است تنها راه رفع معضلات و مشکلات موجود در کشور است.

در ادامه این نامه تاکید شده است: با آنکه خوب می‌دانید و می‌دانیم که تاثر دلسوزان و صاحبان انقلاب یعنی مردم شریف ایران از اقدامات برگشت ناپذیر دولت در صنعت هسته‌ای پا بر جا خواهد بود لیکن حوادث پسابرجام را درسی دیگر برای ملت بزرگ ایران دانسته و آن را به عنوان سندی محکم در جهت اثبات خیانتکاری دشمنان این مرز و بوم در حافظه ثبت می‌نماییم.

*وظیفه امروز، یکپارچگی برای کاهش صدمات ناشی از اعتماد بیجا به غرب است

20 تشکل دانشجویی اصفهان عنوان کردند: آنچه که امروز اهمیتی وافر دارد عقده گشایی جناحی و تسویه حساب‌های سیاسی نیست بلکه اتحاد و یکپارچگی جناح‌ها و گروه‌های مختلف برای کاهش صدمات ناشی از اعتماد بیجا به طرف‌های غربی است. دانشجویان انقلابی رسالت خود می‌دانند که از حضرتعالی و دستگاه دیپلماسی کشور بخواهد برای احقاق حقوق حقه مردم اقدامات متقابل و متناسبی انجام دهید تا دشمن عرصه سیاست خارجی را خالی از فرزندان انقلابی این مرز و بوم نبیند. جدای از آنکه ISA در نهایت تمدید شود یا نه، حساسیت شما نسبت به اقدامات آمریکای جهان خوار و همچنین منزوی نشدن جنابعالی در مقابل جو سازی‌های داخلی عده‌ای مغرض و توطئه چینی وطن فروشان خارج نشین ، نیاز امروز ما در عرصه سیاست خارجی است.

*به نظرتان بعد از 3 سال وقت آن نرسیده جلوی مردم بایستید و رسا فریاد بزنید «مرگ بر آمریکا»؟

در ادامه این نامه خطاب به رئیس جمهور تصریح شده است: جنابعالی در چند روز گذشته اظهاراتی را داشته‌اید، ابتدا در مجلس شورای اسلامی تمدید تحریم‌ها را نقض صریح برجام دانستید، اما بسنده کردن به همین جمله کافیست؟ به نظر شما بعد از تلف کردن سه سال از زمان جمهوری اسلامی ایران برای مذاکره، وقت آن نرسیده که جلوی مردم ایستاده و شفاف، صریح و رسا فریاد برآورید «مرگ بر آمریکا» و نگاه به داخل کشور و استفاده از ظرفیت نیروی جوان و آماده به کار را برای حل مشکلات کشورمان در اولویت شخص خویش و دولتتان قرار دهید؟

*چرا مسؤولیت تفکرات دولتتان را نمی پذیرید و برجام نافرجام را به رهبر انقلاب نسبت می‌دهید؟

دانشجویان اصفهانی بیان کردند: جناب روحانی! روز گذشته نیز در جمع دانشجویان دانشگاه تهران بیان کردید که در مسأله برجام قدمی برنداشتید مگر اینکه با مقام معظم رهبری مشورت کردید! جدای از اینکه این حرف شما مخالف با صحبت‌های صریح رهبر انقلاب هست، سؤال اساسی اینجاست چرا مسؤولیت اقدامات و تفکرات غلط دولتتان را نمی‌پذیرید و قصد دارید برجام نافرجام را به رهبر انقلاب نسبت دهید؛ چرا آن زمان که مقام معظم رهبری می‌فرمودند به مذاکرات خوش‌بین نیستند شما برجام را آفتاب تابان و معجزه قرن می‌دانستید و اکنون که نتیجه عکس شده می‌گویید با مشورت رهبری انجام دادیم؟

در پایان این نامه خاطرنشان شده است: ضمن ارزوی عاقبت به خیری برای تمامی مردم ایران و مسؤولان، لازم است بدانید مردم ایران با تمام وجود خود پشتیبان ولایت فقیه خواهند بود. ان شاءلله تاریخ برای همگی ما درس عبرت باشد.

 

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan