مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: صاحبان حقوق‌های نجومی را ذخیره نظام نامیدند، بله آن‌ها ذخیره نظام هستند، اما نظامی که بر مبنای اسلام آمریکایی و اسلام سرمایه‌داری باشد.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن عادلی‌نژاد ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شمال شهر اصفهان با اشاره به پشت سر گذاشتن روز دانشجو، اظهار کرد: در 16 آذر سال 32 زمانی که نیکسون به ایران آمد جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران برای مقابله با نفوذ او در کشور و خرابکاری او در ایران به مقابله پرداخته و اعتراض کردند و سه تن از دانشجویان به شهادت رسیدند.

وی افزود: بعد از آن روز نیکسون به دانشگاه تهران رفت و از دست مسؤولان وقت ایران دکترای افتخاری حقوق را گرفت.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان ادامه داد: موضوعی که دانشجویان آن زمان با آن مقابله کردند همان واژه «نفوذ» است که رهبر انقلاب امروز به آن اشاره می‌کنند.

عادلی‌نژاد بیان کرد: نفوذ جریانی با تمرکز روی مسؤولان و تصمیم‌گیران باعث ایجاد مشکل می‌شود و اگر مسؤولان تحت فضای نفوذ قرار گرفته و نظام فکری خود را بر مبنای مخالفت با ارزش‌های انقلاب و نظام قرار دهند، تبعات بسیاری برای ملت ایران به وجود خواهد آمد.

وی تصریح کرد: امروزه با دو تفکر اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی مواجه هستیم؛ اسلام ناب محمدی یعنی اسلام سیاسی، اسلام انقلابی، اسلام مظلومان و ستم دیدگان و اسلامی است که حمایت از مظلوم می‌کند.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان تأکید کرد: تفکر دوم مربوط به اسلام آمریکایی است که می‌گوید دین نباید در سیاست تأثیر داشته باشد و این اسلام مربوط به ثروتمندان، سرمایه‌داران و مرفهان بی درد است.

عادلی‌نژاد با اشاره به فسادهای اقتصادی در سطح کشور، عنوان کرد: مطمئناً هر گونه فسادی همچون فساد اقتصادی در کشور اتفاق بیفتد، در هر حکومتی که باشد باعث سلب اعتماد و اطمینان مردم به حکومت می‌شود، همان گونه که طبق گفته معصوم(ع) داریم که حکومت با کفر ادامه دارد، اما با ظلم به مشکل خواهد خورد.

وی ادامه داد: ذهن مسؤولان اگر بر مبنای اسلام آمریکایی باشد عمل آن‌ها در مقابله با فسادهای اقتصادی ناکارآمد خواهد شد همان طور که برخی، صاحبان حقوق‌های نجومی را ذخیره نظام نامیدند؛ بله آنها ذخیره نظام هستند، اما نظامی که بر مبنای اسلام آمریکایی و اسلام سرمایه‌داری باشد.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان بیان کرد: رهبر انقلاب فرمودند که حقوق‌های نجومی هجوم به ارزش‌های انقلاب است، انقلابی که بر مبنای اسلام درد دیدگان و مظلومان است.

عادلی‌نژاد تصریح کرد: می‌گویند پرداخت حقوق‌های نجومی به صورت قانونی بوده است، سؤال اینجاست که چرا افراد پاک دست و معلمانی را که ماهی یکی دو میلیون تومان حقوق می‌گیرند، محاکمه نمی‌کنند؟ مگر بی قانونی نکرده اند؟

وی گفت: چهار سال پیش بیان کردند که مشکلات کشور با مذاکره با کدخدا حل خواهد شد و در نهایت به نتیجه‌ای به نام برجام رسیدند و امروز می‌بینیم نمایندگان آمریکا با حداکثر آرا به طرح تمدید تحریم‌ها علیه ایران رای می‌دهند که به گفته مقام معظم رهبری نقض صریح برجام است و بعد از آن مسؤولان یکی پشت دیگری گفتند که برجام نقض شده است.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان عنوان کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که گفتند هر کاری در برجام انجام دادیم با مشورت و نظر رهبر معظم انقلاب بوده است، اما سؤال اینجاست مگر ایشان نگفتند که به مذاکرات خوش بین نیستند؟ مگر نگفتند برای حل مشکلات از توان داخلی استفاده کرده و به جوانان اعتماد کنید و مگر نگفتند آمریکا بدعهد است؟

عادلی‌نژاد تصریح کرد: گفته شد که برای اثبات بدعهدی‌های آمریکا مذاکره کردیم، این موضوع چیز عجیب و جدیدی نیست مگر بد عهدی آمریکا در طول دشمنی‌های چندین و چند ساله اثبات نشده است؟ با نابود کردن فناوی‌های ایران می‌خواستند ثابت کنند آمریکا بد عهد است؟

وی با اشاره به لغو سخنرانی مطهری در مشهد و واکنش رئیس جمهور به این موضوع، بیان کرد: مایه شرمساری لغو سخنرانی است یا مشکلات آب کشاورزان شرق اصفهان است؟ مایه شرمساری بیکاری جوانان و وضعیت فعلی معیشت خانواده های ایرانی نیست؟

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در پایان با اشاره به نظام فکری حاکم بر مسؤولان، خاطرنشان کرد: بصیرت و تشخیص حق از باطل مهم‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه داشته باشیم و تصمیم‌های خود را مبتنی بر آن بگیریم و باید به این توجه داشته باشیم که نظام حاکم بر ذهن افراد بر مبنای اسلام آمریکایی است و یا بر مبنای اسلام ناب و انقلابی؟

 

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan