جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: با توجه به نتیجه برجام اگر درآینده بازهم بر اساس برخی مصلحت‌ها پای میز مذاکره نشستیم، بدانیم که نتیجه دیکته نوشتن از سرمشق استکباری چیزی جز عقب گرد و پشیمانی نیست.

محمدحسن سیوندیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، با اشاره به منطق قرآن در ارتباط و مذاکره با دشمنان دین خدا بر مبنای ایستادگی بر اصول و عدم  پذیرش خواست های نامشروع و غیر عادلانه، گفت: قرآن به همه مسلمانان هشدار می دهد که اگر به خواسته های آن ها تن در دهید به چیزی کمتر از عقب نشینی از تمام دستاوردهایی که تا کنون به آن دست یافته اید راضی نخواهند شد.
وی ضمن اشاره به اینکه نتیجه اطاعت از خواست دشمن عقب نشینی از تمام پیشرفت ها، دستاوردها و اعتقادات توحیدی است، افزود: آنچه که به نظر می رسد در مذاکرات هسته ای از نظر مذاکره کنندگان کشورمان دور مانده است، توجه به آیات متعدد قرآن درخصوص آینده مذاکره با دشمنان دین خدا و همچنین خواست نهایی آنان از امت اسلامی و نمایندگان آنان است.
جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان ادامه داد: این غفلت باعث شد مذاکره کنندگان کشورمان با اعتماد به طرف های مقابل به وعده های پوچ این کشورها و در راس آنها آمریکا اعتماد کنند و با برنامه ریزی به دور از منطق و چارچوب ابتدا گام های اعتماد سازی که نتیجه اش بازگشت از دستاوردهای چندین ساله صنعت هسته ای بود را بردارند و بعد از آن منتظر اقدامات طرف مقابل باشند که نتیجه آن همان شد که امروزه می بینیم.
سیوندیان با اشاره به سخنان رئیس جمهور در روز ۱۶ آذر در دانشگاه تهران، تصریح کرد: دولت ایران به همه تعهدات خود در رابطه با برجام عمل کرد و در مقابل نظام استکباری آمریکا درصدد تصویب تحریم های جدید یا تمدید تحریم های قبلی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: حال که دولت امکان توجیه بدعهدی های آمریکا در اقدامات پسابرجام را ندارد سعی بر این دارد که با وارد کردن رهبری به این مسئله در مرحله اول دهان منتقدان خود را ببندد و در مرحله دوم با این شعار که مذاکرات و نتایج آن با نظر و دستور رهبری بوده است خود را تبرئه کند تا در انتخابات سال آینده با تمسک به این حربه از بی نتیجه بودن چهار سال اقدامات خود دفاع کند.
جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب ۲۰ فروردین ۹۴ صریحاً ادعای دخالت رهبری در جزئیات مذاکرات هسته‌ای را رد کردند و فرمودند: بنده در جزئیّات مذاکره دخالتی نکردم، بازهم نمی‌کنم؛ من مسائل کلان، خطوط اصلی، چهارچوب‌های مهم و خطّ قرمزها را به مسئولین کشور همواره گفته‌ام.»
سیوندیان گفت: هنگامی که رهبرمعظم انقلاب از همان ابتدا به خوشبین نبودن به مذاکرات هشدار داده بودند و در طول چند سال گذشته بر آن تاکید داشتند، چه کسانی بودند که مدعی شدند در دنیای سیاست خوش بینی و بدبینی وجود ندارد.
وی خاطر نشان کرد: اکنون و پس از گذشت ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی با بررسی و تحلیل وقایعی همچون مذاکرات الجزایر یا سعدآباد و برجام که از ابتدا مرده به دنیا آمده بود به این نتیجه می رسیم که راهی که خداوند متعال برای سعادت دنیوی و اخروی ما مشخص کرده است بدون ذره ای تغییر همان راه است و اگر در آینده بازهم بر اساس برخی مصلحت ها پای میز مذاکره نشستیم بدانیم که نتیجه دیکته نوشتن از سرمشق استکباری چیزی جز عقب گرد و پشیمانی نیست.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در پایان با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان، تاکید کرد: جوانان امیدهای ملت و آینده‌سازان و اداره‌کنندگان کشور در آینده هستند و انشالله مشکلات کشور با عزمی راسخ، تکیه به توان داخلی و اعتماد به جوانان غیور ایران اسلامی حل شده و کشور به جایگاهی والا در جهان خواهد رسید.

 

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan