مراسم چهلم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که قرار بود امروز با سخنرانی حسین مرعشی در دانشگاه اصفهان برگزار شود با اعتراض‌ دانشجویان انقلابی و عدم حضور وی در اصفهان دچار تغییر برنامه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بعد از گذشت چهل روز از ارتحال آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی امروز سه‌شنبه قرار بود مراسم چهلم درگذشت وی در دانشگاه اصفهان و با حضور حسین مرعشی در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شود.

 

در روزهای گذشته اعتراضات زیادی نسبت به سخنران این مراسم از سوی دانشجویان انقلابی دانشگاه‌های اصفهان و علوم پزشکی به عمل آمد.

یکی از فعالان دانشجویی دانشگاه اصفهان در این باره به خبرنگار فارس گفت: وی پس از حوادث سال 88 به دلیل اعمال و رفتار منافی ارزش‌های نظام انقلاب اسلامی به مدت یک سال محکوم به حبس و به طور دائم از شرکت در حزب و موسسه‌ای که به فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مشغول است، منع شده بوده که پس از درخواست تجدید نظر ممنوعیت دائم وی در احزاب و مؤسسات به مدت 6 سال کاهش پیدا کرد.

اما با انتشار خبر حضور حسین مرعشی در دانشگاه اصفهان اعتراض‌ها نسبت به وی به دلیل محکومیت در فتنه 88 توسط دانشجویان انقلابی صورت گرفت که برخی از اعتراض‌ها با نصب برخی از بیانات مقام معظم رهبری و حکم قضایی حسین مرعشی در اطراف سالن تالار شریعتی انجام گرفت.

 بر اساس گفته فعالان دانشجویی دانشگاه اصفهان مسؤولان دانشگاه پس از مشاهده اعتراضات حضور مرعشی را منوط به تائیدیه مراجع ذی‌ربط اعلام کردند. با تداوم اعتراضات دانشجویی، شرایط آب و هوایی امروز نیز مزید بر علت شد تا سفر مرعشی به اصفهان لغو شود.

به گزارش فارس، مراسم چهلم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی امروز بدون حضور حسین مرعشی در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار خواهد شد.

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan