دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل کشور گفت: تفکر غیرانقلابی در ایران باعث ایجاد موانعی مانند ناکارآمدی در حوزه اقتصاد و فساد شده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پیام مرادی عصر امروز در همایش جوانان انقلابی اظهار کرد: جوانان انقلابی باید در همایش جوانان انقلابی نظرات و افکار خود را با هم یکسان کنند.

وی با بیان اینکه دو نگاه اشتباه در مورد انقلابی بودن وجود دارد، افزود: عده‌ای به انقلاب به عنوان یک رخداد تاریخی می‌نگرند اما به گفته رهبر معظم انقلاب در این مورد فقط مسن‌هایی که در زمان انقلاب وجود داشته‌اند انقلابی هستند و جوانان در این مورد انقلابی نمی‌شوند که این نگاه غلط است.

 

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل کشور تصریح کرد: نگاه دیگری وجود دارد که می‌گویند انقلابی بودن یعنی خشونت‌های رفتاری، بی‌ادبی، تندروی و غیره اما انقلابی بودن به این معنا نیست.

وی تأکید کرد: اگر در منظومه نظرات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بنگریم می‌بینیم که مبناگرایی یکی از اصول انقلابی بودن است، چرا که اگر در رفتارهای خودمان، خود را در مبانی فکری محصور کنیم یعنی مبناگرا هستیم اما انسان عمل‌گرا می‌گوید آن چیزی که به نظر من درست است فقط مورد تائید و صحت است.

مرادی با بیان اینکه آرمان‌گرایی یکی دیگر از موارد انقلابی بودن است، چرا که قله‌ای را به عنوان آرمان برای خود مشخص می‌کنید، ادامه داد: انسان انقلابی وقتی در خیابان راه می‌رود، در صورت مواجه با یک کودک کار، وضعیت را نمی‌پذیرد و می‌خواهد وضعیت جامعه بهتر شود.

وی با بیان اینکه کسانی که آرمان‌گرا نیستند، مصلحت‌اندیش هستند، گفت: بی‌برنامگی در اقتصاد و نظام بانکی کشور خواهان دارد.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل کشور خاطرنشان کرد: روح حاکم بر همه رفتارهای انقلابی، اسلام انقلابی است چرا که انسان انقلابی یعنی کامل بودن و ارزش‌ها و مبانی اسلامی شرط انقلابی بودن هستند.

وی با تأکید بر اینکه انقلابی بودن هیچ زمانی نمی‌تواند غیرعقلانی باشد، افزود: برای هر رفتاری احساس لازم داریم اما احساس انسان باید در اختیار عقلانیت باشد بنابراین برای رفتار انقلابی، انقلابی‌گری عقلانی نیاز داریم.

مرادی با اشاره به اینکه انقلاب به معنای دگرگونی است، تأکید کرد: حرکت اصلاحی برای تحول جامعه انجام دادیم اما برای این انقلاب با موانعی روبه‌رو شدیم اما از آن‌ها عبور کردیم، امروز هم موانعی داریم.

وی اظهار کرد: مشکل اصلی جامعه در حال حاضر ناکارآمدی در حوزه اقتصاد و فساد است باید توجه داشته باشیم که تداوم حرکت انقلاب ما این است که از این موانع عبور کنیم.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل کشور با تأکید بر اینکه تفکر غیرانقلابی در ایران باعث ایجاد موانعی مانند ناکارآمدی در حوزه اقتصاد و فساد شده است، گفت: کسی نیست که بپرسد که ای مسؤول شمایی که زمانی اعتراض می‌کردید مقدار زیادی از صندوقی برداشته شد؟ چرا پس از مسؤولیت خودت این فساد چند برابر شد؟

وی ادامه داد: تفکر غیرانقلابی این نگاه پوسیده بیمار امروز و این نابرابری عجیب را در جامعه ایجاد کرده است.

مرادی خطاب به دانشجویان گفت: در زمان جنگ تحمیلی همه اقشار با هم بودند، اگر این افراد در مبارزه با دشمنان از جان خود گذشتند، امروز باید ما جوانان انقلابی با روشنگری، انقلاب را از این وضعیت نجات دهیم.

وی با بیان اینکه جوانان و همه انقلابیون باید به مسائل اجتماعی ورود پیدا کنند، تصریح کرد: امروزه امور سیاسی کلیشه‌ای و امور اجتماعی کم‌رنگ شده‌اند.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل کشور اظهار کرد: باید امور اجتماعی به امور سیاسی اضافه شوند، اگر این مسیر را ادامه ندهیم مانند کسانی هستیم که در جنگ روبه‌روی دشمن میدان را خالی می‌گذاریم.

 

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan