رییس شورای هماهنگی انصار حزب الله در دانشگاه اصفهان گفت: ما تابع آقاي روحاني و دولتشان هستيم، به شرط اينکه با استدلال به ما اثبات کند که آمريکا استکبار جهاني نيست و سپس تغيير موضع بدهند.

حسین الله کرم سه شنبه 7 آبان در تریبون آزادی که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در این دانشگاه برگزار شده بود با انتقاد از سخنان دکتر روحانی در دانشگاه تهران گفت:من به آقای عراقچی هم گفتم که دست شما در مذاکرات آتی خالی است چرا که رییس جمهور از خالی بودن خزانه و مشکلات دولت سخن گفت.
وی اقدامات انجام گرفته از طرف دولت را عجولانه دانست اما با عنوان سخنان رهبری گفت که ما به دولت اعتماد داریم اما به آمريکا اعتماد نداريم. آمريکا دشمن ايران است و امروز کار جريان انتقادي اين است که بر بي‌اعتمادي‌ها تاکيد کند و آنها را به دولت نشان دهد.

وی ادامه داد: بحث ديپلماسي تلفني به هرگز جواب نمي‌دهد و زماني که اين کار صورت مي‌گيرد باز هم مي‌بينيم که آمريکا دوباره عنوان می کند که گزينه نظامي را بر روي ميز دارد و مي‌گويد اگر دولت ايران تن به مذاکره و گفتگوی تلفنی داده است، به دلیل تحريم‌هاست.
الله کرم گفت: اگر پس از بازگشت آقاي روحاني از نيويورک توجه شود، مي‌بينيم دو دسته به استقبال ايشان رفتند؛ يک عده طرفدار و يک عده منتقد. البته کفش‌پرتاب‌کن‌ها يا توهين‌کنندگان که در گروه ما قرار داشتند، يا از نيروهاي نفوذي مقابل بودند يا جريان خودسر وارد شده بود.
رييس شوراي هماهنگي انصار حزب‌الله اضافه کرد: دولت و مردم بايد جريانات اخير را رصد کنند. گروه پژاک در غرب کشور حضور دارد و در چند روز گذشته نيز حادثه سراوان پيش آمد. آمريکا هنوز فعاليت‌هايي انجام مي‌دهد که سر سوزني نمي‌توان به آنها اعتماد کرد، پس اگر مي‌گوييم بايد کشور را با تعامل و بر روي يک حرکت معتدل جلو ببريم، بايد اينگونه باشد. ما در برخي مواقع حمايت‌هاي بيش از حد يک نفر يا يک جريان خاص را در مذاکرات مي‌بينيم. آقاي روحاني! اعتدال بايد مدنظر دولت شما باشد.
وي در برابر اين پرسش که "آيا به نظر شما نبايد بررسي کرد و ديد چرا يک عده از رابطه با آمريکا بدشان مي‌آيد و آيا آنها منافع خود را در خطر نمي‌بينند؟"، پاسخ داد: آقاي زيباکلام در مقاله خود در رابطه با آمريکا دو دسته را مطرح کردند، يک عده را کاسب جلوگيري از رابطه دانستند و يک عده را صادقانه در جلوي اين رابطه دانستند که متاسفانه نیمه کاره برداشت شد.
الله‌کرم در بخش ديگري از صحبتهايش با بيان اينکه "جريان اصلاحات براي مجلس آتي و مجلس خبرگان آينده در حال برنامه‌ريزي قوي است و برنامه‌هاي خود را کم کم پياده خواهد کرد"، گفت: جريان‌هاي ارزشي، بي‌اعتمادي‌ها را به دولت گزارش مي‌دهند. از سال 1944 ميلادي يعني به مدت 50 سال ايران و آمريکا سفير يا کاردار رد و بدل کردند و اگر بررسي کنيم، ايران بزرگترين آسيب‌ها را از همين آمريکا خورده است. اشغال ايران توسط آمريکا در سال 1952 ميلادي، کودتاي 28 مرداد سال 32 که 60 سال بعد يعني همين چند مدت پيش مدارک آن توسط دولت آمريکا رو شد از اين دست است. پس دولت روحاني نبايد چشمش را روي چنين اتفاقاتي ببندد.
وي ادامه داد: امروز براي همه مشخص شده است که سفارتخانه‌ها مرکز جاسوسي و توطئه هستند و نمونه آخري که بسيار هم مورد توجه است شنود مکالمات مقام ارشد آلمان بويژه آنگلا مرکل است که دنيا را نسبت به آمريکا به موضع دفاعي کشانده است.
رييس شوراي هماهنگي انصار حزب‌الله با بيان اينکه "پس از تصرف لانه جاسوسي، حرکت آمريکا براي فشار به سمت تحريم‌ها رفت و اموال کشور بلوکه شد"، افزود: پس از جنگ نيز ما وارد جنگ نرم با آمريکا شديم و سپس تنش‌زدايي در دو دولت آقاي هاشمي و خاتمي آغاز شد، اما متأسفانه در دوران آقاي خاتمي با توجه به اينکه غني‌سازي خاموش شد و تقريباً براي اعتمادسازي همه‌چيز فراهم شده بود، آنها ايران را محور شرارت خواندند. در دوران آقاي احمدي‌نژاد که محکم ايستادگي کرد و مردم نيز ايستادگي کردند، زماني که متوجه شدند حرف‌هايشان در ايران خريداري ندارد، به ترور دانشمندان ما رو آوردند.
الله‌کرم در برابر پرسش ديگري درباره شعار مرگ بر آمريکا پاسخ داد: شعار مرگ بر آمريکا ما را در مقابل قدرت‌هاي برتر و زياده‌خواه قرار داده است. امروز ايران يک پرستيژ جهاني پيدا کرده است.
رييس شوراي هماهنگي انصار حزب‌الله با اشاره به صحبتهاي مسئولان درباره موجودي صندوق توسعه ملي گفت: متأسفانه برخي سخنان آقاي روحاني، اين مدل ديپلماسي را که در پيش گرفته است نابود مي‌کند. رييس‌جمهور در دانشگاه تهران از خالي بودن خزانه صحبت مي‌کند، اما وزير اقتصادش مي‌گود 50 ميليارد دلار در خزانه پول وجود دارد و آقاي فرزين مسئول خزانه در دولت قبل 54 ميليارد دلار را اعلام مي‌کند. ديپلماسي هسته‌اي نيازمند پشتوانه است و حتي اگر دست دولت هم خالي است، نبايد اين را مطرح کرد. من اين نکته را به آقاي عراقچي نيز گوشزد کردم که در مذاکرات بعدي دست شما خالي است، چراکه رييس‌جمهور در دانشگاه تهران از خالي بودن خزانه صحبت کرد و دست شما را خالي گذاشت.
الله‌کرم در پاسخ به پرسشي درباره عملکرد انصار حزب‌الله درباره برخورد با برخي فيلم‌ها و شخصيت‌ها افزود: انصار حزب‌الله به فيلم‌هاي مختلفي اعتراض داشتند، اما درباره دو فيلم "خصوصي" و "گشت ارشاد" اعتراض‌ها بسيار شديد بود و ما اعتراضمان را خياباني و با خود کارگردانان نيز مطرح کرديم. من نمي‌دانم چرا شما فکر مي‌کنيد کسي که اعتراض دارد نبايد اعتراض خود را بگويد. آقاي روحاني معتقد به اعتراض و راهپيمايي آرام دانشجويي است. اعتراض هميشه هست و معترضان هم بايد حرف خود را بزنند.
وي در برابر پرسش ديگري مبني بر اينکه "آيا تغيير در مواضع کشور براي حفظ منافع لازم نيست و آيا آقاي روحاني همين کار را نمي‌کند؟" پاسخ داد: استکبار در وضع کنوني، آمريکاست. زماني انگلستان بود. ما تابع آقاي روحاني و دولتشان هستيم، به شرط اينکه با استدلال به ما اثبات کند که آمريکا استکبار جهاني نيست و سپس تغيير موضع بدهند.
رييس شوراي هماهنگي انصار حزب‌الله ادامه داد: متأسفانه در روزها و ماه‌هاي اخير صحبت‌هايي از يک نفر شاخص که فردي مهم در جريان انقلاب اسلامي بوده و بسيار به آقاي روحاني نزديک است مطرح شد که واقعاً گِرا دادن مستقيم به دشمن است و دشمن نيز از اين حرف‌ها استفاده مي‌کند. آقاي روحاني! شما در دانشگاه تهران از 180 هزار ميليارد بدهي صحبت کرديد. مطمئن باشيد طرف مقابل در مذاکرات بعدي سطح توقع خود را بالا مي‌برد. نياز اصلي کشور ما با مذاکره حل نمي‌شود. مگر ما گداي حقوق خود هستيم؟ انرژي هسته‌اي حق مسلم ماست و احتياجي به تائيد آنها نداريم. دام تعليق، دوباره براي کشور پهن شده است. ما بايد در کشور تعامل داشته باشيم. همه قبول داريم که دولت بايد برود و صحبت کند اما حتماً بايد در داخل بسترسازي کند. دولت بايد طرح اقتصاد مقاومتي را به مجلس ارائه دهد تا بتواند مذاکره را بهتر پيش ببرد.
الله‌کرم با ارائه نظرات خود درباره دولت آمريکا نيز اظهار کرد: فعاليت‌هاي امروز دولت اوباما به اين دليل است که به آمريکايي‌ها بقبولاند که توانسته است ايران را با مذاکره متوقف کند تا بدين ترتيب کلينتون در دور بعدي روي کار بيايد. کشور و دولت ما بايد از اين زمينه به خوبي استفاده کند.
وي در پايان از محرمانه بودن محتواي مذاکرات ايران و 1+5 انتقاد کرد.

{AG thumbWidth="200" thumbHeight="120" thumbAutoSize="none" arrange="priority" backgroundColor="ffffff" foregroundColor="808080" highliteColor="fea804" frame_width="500" frame_height="300" newImageTag="0" newImageTag_days="7" paginUse="0" paginImagesPerGallery="10" albumUse="0" showSignature="0" plainTextCaptions="0" template="classic" popupEngine="slimbox"}92/ejra/alahkaram92{/AG}

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan