دانشجویان و دانشگاهیان دانشگاه های اصفهان صبح امروز به مناسبت 13آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی در تجمع بزرگی که به همت بسیج دانشجویی و همکاری تشکل های دیگر در دانشگاه اصفهان برگزار شده بود شرکت کردند.

در ابتدای این برنامه حجت الاسلام  والمسلمین روحانی مسئول سابق نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه اصفهان به سخنرانی پرداختند؛ایشان با اشاره به آیاتی از قرآن اظهار کردند که: روزی تنها یک پرچم در عالم به اهتزاز درمی‌آید که بر آن شعار «لا اله الا الله، محمد رسول‌الله» نوشته شده است.

وی با اشاره به تسخیر سفارت آمریکا در سال58توسط دانشجویان پیرو خط امام عنوان کرد: اروپائیان بدانند دانشجویان پیرو خط امام (ره)، 30 سال زودتر از اروپاییان از جاسوسی‌های آمریکا، آگاهی پیدا کردند و این روز را، روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری کرده‌اند.

 

روحانی در پایان سخنان خود گفت: ما به وظیفه شرعی، اسلامی و انسانی خود عمل می‌کنیم و مسؤولان را هم دعا می‌کنیم که به وظیفه و عهدشان عمل کنند و حقوق ملت را قاطعانه بگیرند.

در ادامه این برنامه بیانیه تشکل های دانشجویی استان اصفهان قرائت شد.در این بیانیه آمده است که: مردم خداجوی ایران اسلامی با اقتدا به امام حسین (علیه السلام)، به رخ جهانیان کشانده اند که هیهات من الذلة؛ حاشا که ما زير يوغ استكبار جهاني و نوچه های لاابالی آن در منطقه و جهان برويم.

در این بیانیه ضمن اشاره به سابقه دشمنی آمریکا با ملت ایران آمده است: و امروز هم که فرزندان انقلاب بار سنگین و تلخ مذاکره با شیطان بزرگ را به عهده گرفته اند برای اعتلای توحید است که ان شاالله ثمره ی تلاششان شکستن دندان ابرقدرت هاست چرا که همه ی گرفتاری مسلمین از آمریکاست.

پس از قرائت بیانیه جمعیت حاضر در دانشگاه اصفهان به سمت گلستان شهدا محل برپایی ویژه برنامه 13آبان حرکت کردند.
دانشجویان با در دست داشتند پلاکارد هایی ضمن حمایت از سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری از خباثت ها و صداقت توخالی آمریکایی ابراز انزجار کردند. 
همچنین اعلام پیروی از منویات رهبری در اعتماد به تیم مذاکره کننده در عین نظارت هوشمندانه بر اقدامات این تیم و نیز اعلام براعت از ذلت سازش و تسلیم از دیگر شعار های دانشجویان بود.

در این مراسم بیش از ۳ هزارنفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه های اصفهان، علوم پزشکی اصفهان، علمی کاربردی، پیام نور، هنر و دانشگاه آزاد خوراسگان حضور داشتند.

{AG thumbWidth="200" thumbHeight="120" thumbAutoSize="none" arrange="priority" backgroundColor="ffffff" foregroundColor="808080" highliteColor="fea804" frame_width="500" frame_height="300" newImageTag="0" newImageTag_days="7" paginUse="0" paginImagesPerGallery="10" albumUse="0" showSignature="0" plainTextCaptions="0" template="classic" popupEngine="slimbox"}92/ejra/13aban92{/AG}

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan