به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان، شیدا نیکو روین، مدیرعامل کانون میثاق زندگی در نشست تخصصی "زن بودن ممنوع" در دانشگاه اصفهان، گفت: مایکل لیدن معتقد است مسئولان نهاد های حکومتی از بطن مردم هستند و با مردم ارتباط مناسبی دارند ، و برای این که بتوانیم ، حکومت ها را سرنگون کنیم باید در ابتدا همین توده ها را در مقابل حکومت قرار دهیم.


در ادامه وی با بیان اینکه بحث سیاسی نیست و همه مباحث مطرح شده در رابطه با خانواده است، افزود: غرب از راه های متفاوتی دست به این اقدام می زند که از جمله آنها نا کارآمد نشان دادن مسئولان نظام ، به چالش کشاندن اهداف عالی انقلاب اسلامی و ... تا بتواند انفجار نور انقلاب ایران را کم کم از بین ببرد.
وی جمعیت زنان کشور را بیش از نیمی از جمعیت کشور خواند و اضافه کرد: زنان از لحاظ اثرگذاری به مانند همه جامعه هستند. چرا که بر همه اجزای آن اثر گذارند.
مدیرعامل کانون میثاق زندگی به توطئه ای هدفمند از سوی یک سری از افراد داخلی اشاره کرده که به عمد از ورود کتاب هایی به ایران جلوگیری کرده اند باعث بیداری ملت ها شده است.
وی ادامه داد: خودم این کتاب ها را از خارج خریدم و به ایران آوردم. این کتاب ها دارای مباحث روشنگرانه ای است که باعث بیداری و توجه انسان ها به مسائل می شود. این درحالی است که کتاب های با نقطه نظر مخالف و در جهت اندیشه های غربی به راحتی وارد ایران شده و نشر داده می شود.
نیکو روین با معرفی کتاب "در اثر تفرقه سقوط خواهیم کرد" افزود: در جامعه غربی که نقش مادری در آن ایفا نمی‌شود و مادر در آن نقش اجتماعی ندارد ، پخت و پز و فرزند آوری برای وی بی منزلت است و خسته کننده می شود. چرا که پست اجتماعی به عنوان نقش مادری تعریف نشده است. این باعث شده است جامعه آمریکا از حالت تک قطبی خارج شده و آماده حملات نظامی قرار بگیرد.
وی با طرح این سوال که چه ارتباطی بین حملات نظامی و نقش مادری وجود دارد ، گفت: نظام خانواده از هم گسیخته است و مادر با نقش کامل خود وجود ندارد. دیگر کسی نیست که ارزش ها ، چه ارزش های ملی مثل وطن پرستی و چه ارزش های مذهبی همچون آیین های دینی ، حجاب و مباحث اخلاقی را منتقل نماید.
مدیرعامل کانون میثاق زندگی افزود:در نتیجه فرزندان تهی از معارف و ارزش های ملی و مذهبی پرورش یافته که نسبت به ناموس و وطن و... بی تفاوت می باشند.این ارزش ها فقط در خانواده و فقط توسط مادر آموزش داده می شود.
این کارشناس بین الملل حقوق زنان معضل پناه بردن افراد به حیوانات را بسیار ناپسند توصیف کرده تصریح کرد: علت این پدیده را باید زن محوری در غرب دانست که در هرگونه دعواهای زناشویی بین مرد و زن دادگاه حق را به زن داده و سرپرستی فرزند را به زن می سپارد و بدین سبب مرد خانه تنها شده و به سگ و گربه روی می آورد.
شیدا نیکو روین اظهارداشت: مادران شهدا الگوی نشان دهنده زن کامل هستند که توانسته اند بر روی یک جامعه اثرگذار باشند و به حفظ اررزش ها بپردازند. چراکه آنها فرزندانی را به جامعه تحویل دادند که از ناموس و وطن دفاع کردند و حامی ارزش ها بودند.

 

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan