دعای مادر شهید امر به معروف برای برگزارکنندگان مراسم پاسداشت شهید


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان، در این مراسم که دیروز در تالار فارابی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه اصفهان برگزار شد، حجت الاسلام مجتبی ثابت قدم، معاون سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به اهمیت فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر گفت: در حدیثی از حضرت علی (ع) داریم که تمام اعمال نیک انسان و جهاد راه در راه خدا در مقابل امر به معروف و نهی از منکر را قرار دهد مثل یک قطره ی آب در برابر یک دریای پهناور است.
وی ادامه داد: از حضرت زهرا (س) سوال شد چرا امر به معروف و نهی از منکر واجب گردیده است؟ که ایشان در پاسخ فرمودند: چون جامعه جز با امر به معروف و نهی از منکر اصلاح نگردد.
حجت الاسلام ثابت قدم در ادامه با اشاره نحوه ی شهادت شهید خلیلی گفت: شهید خلیلی در حالی که نیاز فوری به عمل جراحی داشته اند، توسط بیمارستان ها تا ساعت ۴ صبح پذیرش نشدند چرا که هزینه ی بیمارستان را نداشتند، اف بر این مسئولین و باید دانست ما در چنین جامعه ای زندگی می کنیم.
معاون سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در ادامه گفت: سال گذشته و پس از شهادت شهید خلیلی تصمیم گرفتیم برنامه ای جهت پاسداشت مقام این شهید بزرگوار در میدان انقلاب برگزار کنیم ولی متاسفانه مسئولین اجازه برگزاری این مراسم را با این توجیه که ممکن است برخی ناراحت شوند ندادند. وی با انتقاد شدید از این اقدام مسئولین اضافه کرد: این مراسم را با کمک دوستان و به صورت خودجوش بدون هیچ گونه تبلیغات و اطلاع رسانی برگزار کردیم ونزدیک به سه هزار نفر در این مراسم که باشکوه فراوان برگزار شد شرکت کردند.
حجت الاسلام ثابت قدم با بیان اینکه این سخن را برای اولین بار است که اعلام می کنم بیان داشت: در حین برنامه به بنده اطلاع دادند که مادر شهید خلیلی در همان زمان بر سر مزار ایشان حضور داشتند و متوجه برگزاری این برنامه در اصفهان شده اند تماس گرفته و گفته اند: من مادر برای برگزار کننده ی این برنامه دعا می کنم به شهادت برسد.
وی افزود: خداوند را شاکر هستیم که ما را از امران به معروف و ناهیان از منکر قرار داد.

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan