تریبون آزاد دانشجویی با موضوع بررسی مشکلات صنفی دانشجویان  با حضور مسولان معاونت دانشجویی دانشگاه اصفهان برگزار شد.

بعد از ظهر  یکشنبه 22 آذر ماه  تربیون آزاد دانشجویی با موضوع بررسی مشکلات صنفی دانشجویان در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

این برنامه با حضور علی اکبر کجباف و سالار فرامرزی از مسئولان معاونت دانشجویی دانشگاه اصفهان، در تالار شهید آوینی این دانشگاه برگزار شد.

در این تریبون با نام نویسی از دانشجویان، فرصت پنج دقیقه ای در اختیار هر یک از آن ها قرار می گرفت تا به بیان مشکلات خود در زمینه تغذیه و سلف، امور خوابگاه ها و... بپردازند.

علی اکبرکجباف، معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان در این جلسه در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان پیرامون اعلام نتایج شورای صنفی این دانشگاه گفت: طبق قانون، نامزدهای شورای صنفی باید بیست و پنچ درصد آرا را کسب کنند که در انتخابات اخیر فقط سه نفرحدنصاب را اخذ کردند.

 

 

وی افزود: در حالی که اعضای شورای صنفی شامل ۹ عضو اصلی و سه عضو علی البدل است.

معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان در خصوص برگزاری مجدد انتخابات، تصریح کرد: به این دلیل که این مسئله در قانون لحاظ نشده بود و مشکوک بود که این سه نفر به طور مجدد در انتخابات شرکت کنند و یا فقط برای شش نفر رأی گیری انجام شود، با تهران مکاتباتی صورت گرفت که برای مرحله دوم چه طور عمل کنیم.

کجباف در ادامه بیان داشت: چهارشنبه جلسه ای در تهران در خصوص این مسئله برگزار خواهد شد و در تلاش هستیم تا یکشنبه هفته آینده نتایج شورای صنفی دانشگاه را تعیین کنیم.

  در خصوص راهیابی دانشجویان به شورای صنفی خاطر نشان کرد: حضور در شورای صنفی یک فرصت برای تمرین مدیریتی دانشجویان است تا خود را محک بزنند و با واقعیت های کار آشنا شوند.

سالار فرامرزی، مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه اصفهان در ادامه در پاسخ به دلیل دریافت ۳۰ هزار تومان هزینه از دانشجویان خوابگاهی به اسم خدمات رفاهی گفت: سال های قبل این هزینه همراه با شهریه خوابگاه دریافت می شد و به حساب دانشگاه واریز می شد اما امسال این هزینه مستقیم به صندوق رفاه دانشجویان کشور واریز می گردد.

 

وی در پاسخ به درخواست های مکرر دانشجویان جهت توزیع غذای سلف در روزهای پنجشنبه تصریح کرد: در دفترچه انتخاب رشته قید شده بود که در دانشگاه اصفهان طی روزهای شنبه تا چهارشنبه غذا توزیع می شود و باید دید دانشگاه هایی که در روزهای پنجشنبه غذا توزیع می کنند، منابعش را از کجا تأمین می کنند.

 

در حاشیه جلسه، یکی از دانشجویان با تقدیم وعده صبحانه سلف به مسئولین از آن ها خواست تا خود قضاوت کنند آیا برای یک نفر کافی است و آیا نان های آن قابل نگه داری و مصرف است؟

 

فرامرزی درپاسخ به این دانشجو گفت: این نان ها کیلویی هم خریداری نمی شود، ما حاضر هستیم مثل سه سال قبل در وعده صبحانه هم غذای گرم توزیع کینم، به شرط آنکه صبحانه خوابگاه ها قطع شود و دانشجویان از سلف های دانشگاه برای صبحانه استفاده کنند.

 

وی در ادامه به سبب شکایت دانشجویان از شلوغی گیت های سلف توزیع غذا، دستور بازبینی دوربین های سلف اختران دانشگاه را صادر کرد تا اگر علت شلوغی حذف یکی از گیت ها است، رسیدگی و برخورد شود.

 

در بخش بعدی این برنامه کجباف در پاسخ به اعتراضات دانشجویان نسبت به هزینه بالای استفاده از پارکینگ دانشگاه، تصریح کرد: به سبب اینکه در سال های قبل تصادفاتی در داخل دانشگاه توسط دانشجویان رخ داده بود، این سخت گیری ها صورت گرفته است.

 

لازم به ذکر است، مشکل کندی سرعت اینترنت در خوابگاه ها، نظافت سرویس های بهداشتی و حجم محدود کتب امانتی از کتابخانه مرکزی دانشگاه از دیگر مشکلات مطرح شده دانشجویان در این جلسه بود

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan