وزارت خارجه به وظایف خود در قبال کشورهای مسلمان عمل کند

بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در نامه‌ای خطاب به وزیر امور خارجه درخواست کرد: وزارت‌خانه به وظایف تعریف شده خود در رابطه با کشورهای اسلامی و مسلمانان عمل کند.

به گزارش خبر نگاران  بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان خطاب به محمد جواد ظریف؛ وزیر امور خار نامه ای نوشت.

متن این نامه به شرح زیر است:

 

هوالمنتقم کونوا لِلظّالِمِ خَصمًا وَ لِلمَظلُومِ عَونًا/ دشمن ستمگر و یاور ستمدیده باشید. ( نهج‌البلاغه، نامه‌ی ۴۷)

همه می دانیم که ملل محروم تحت ستم بسیارند که زیر سلطه استعمارگران گرفتار و در محرومیت به سر می برند. امید است این انقلاب اصیل اسلامی که عامل اصلی و انگیزه  اساسی آن را اسلام عزیز تشکیل (می دهد) بتواند بهترین راه گشای ملل محروم دیگر در نجات آنان قرار گیرد. صحیفه امام خمینی (ره)، جلد ۱۸، صفحه ۳۶۹

 وزیر محترم امور خارجه، سلام علیکم

مدت زمان مدیدی است که ناباورانه و در کمال تأسف شاهد کشتار برنامه ریزی شده و هدفمند مسلمانان مظلوم در منطقه و جهان هستیم. کشتارهایی که از پس اقدامات ددمنشانه انسان های به خواب غفلت فرورفته به وقوع می پیوندد و هر روزه با تأسف فراوان شاهد نقض آشکار حقوق حقه انسان های مظلوم و بیدار هستیم.

آن چه که آشکارا باید به آن پرداخت؛ لزوم نقش آفرینی منطقی و مستحکم جبهه حق در قبال این فجایع بشری است. حوادثی که با غافل کردن وجدان انسان ها توسط مستکبرین جهان در سراسر گیتی به وقوع می پیوندد و خون های پاک قطره قطره زمین را سیراب می کند. خون هایی که در حق طلبی خود ان شاءالله به زودی این مستکبران و خون آشامان و نوچه های بی عقلشان را غرق خواهند کرد.

 آن چه که ما دانشجویان را برآن داشت تا به وزارت امور خارجه نامه بنویسیم مطالبه به حقِ استفاده از ظرفیت های موجود و هم چنین یادآوری عمل به وظایف تعریف شده وزارت امور خارجه در رابطه با کشورهای اسلامی و مسلمانان می باشد.

 از جمله وظایف تعریف شده در قانون، وظايف وزارت امور خارجه مصوب ۱۳۶۴ موارد زیر می باشد:

 - توجه و مراقبت دائم و اقدامات لازم و به موقع نسبت به وقايع بين‌المللي به ويژه وقايع جهان اسلام و تهيه و تنظيم گزارش‌هاي لازم و دقيق در‌اين زمينه با پيش‌بيني و پيشنهادات جهت اطلاع مراجع ذيربط.

 

- وزارت امور خارجه بايد موجبات حمايت از مبارزه حق‌طلبانه مستضعفان بالاخص مسلمانان عليه مستكبران را در هر نقطه جهان بدون‌ دخالت در امور ملت هاي ديگر بر اساس اهداف و سياست هاي خارجي كشور و با هماهنگي ساير دستگاه هاي ذيربط فراهم آورد.

 در همین راستا از ظرفیت هایی که به صورت ویژه می توان از آن ها استفاده کرد «سازمان همکاری های اسلامی» که اجلاس وزیران خارجه آن هر سال برگزار می شود و «کشورهای عدم تعهد» است.

 همچنین همانطور که وزیر محترم امور خارجه، جناب آقای دکتر ظریف در یادداشتی عنوان کرده اند جمهوری اسلامی ایران یکی از منابع و موضوعات اصلی در شکل دادن به نظام آینده جهان است و در صورت ارزیابی دقیق و ایفای نقش حساب شده، می تواند قدرت خود را نهادینه و اثرگذار کند. این نگاه منطقی و انقلابی وزیر محترم امور خارجه به عنوان نماینده، سرباز و خدمتگزار اصول و آرمان های انقلاب که ریشه در نگاه امامان امت و آموزه های دینی دارد، بسیار قابل تقدیر است و ما دانشجویان با توجه به همین روحیه انقلابی و وظیفه آرمانخواهی از وزیر امور خارجه ایران اسلامی مطالبه خونخواهی مظلومان فلسطین، سوریه، بحرین، یمن، نیجریه و... در مقابل جبهه صهیونیستی- غربی- عربی را داریم.

 

ان شاءالله در سایه نظام اسلامی با عمل به موقع به وظیفه اسلامی- انسانی و تعهدات برادرانه در قبال همه مسلمانان جهان خط بطلانی بر همه این خونریزی ها و انسان کشی های جاهلانه و حتی بی عدالتی های فکری بی شرمانه جهانی بکشیم و با تبعیت از امام آزادگان و با عنایات امام زمان (عج) در زمره حسینیان زمان ثبت شویم و لرزه بر تن استکبار و نوچه هایش بیندازیم و به جاهلیت خونخوار عصر مدرن خاتمه دهیم و سازمان های بین اللملی حقوق بشری که در خاموشیِ خودساخته خود به سر می برند را به راه حق بازگردانیم و همچون سدّی مستحکم و صخره‌ای استوار، مانع از یکه‌تازی‌های قدرت‌های سلطه‌گر بویژه آمریکا و تفاله های فکری و عملی اش شویم.

 و من الله توفیق؛ بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan