به گزارش  روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان ، بسیج دانشجویی دانشگاه های اصفهان، هنر اصفهان، پیام نور اصفهان و آزاد نجف آباد در بیانیه ای مشترک به مناسبت ۱۳ آبان اعلام کردند: با برجام مشکلات اشتغال و تعطیلی کارخانه‌ها و مشکلات آب حل نشد.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

بی شک هر انسان آزاده ای که روح آزادی خواهی و غیرت عدالت طلبی دارد؛ ظلم و سلطه بیگانگان را نخواهد پذیرفت. ملت شریف ایران نیز بواسطه فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی و غیرت دینی مثال زدنی خود، همواره در طول تاریخ با ظالمان و مستکبران عالم، پنجه در پنجه بوده اند. در تاریخ معاصر نیز کم نبوده است رویارویی های مستقیم با زورگویان عالم که نمونه های اخیر آن را می توان در ماجرای ملی شدن صنعت نفت مشاهده کرد که البته استکبار جهانی به علت شکست سختی که از ملت ایران خورد؛ دولت قانونی دکتر مصدق را سرنگون کرد و از این اقدام نیز هیچ ابایی نداشتند آن چنان که جان کری به نقش مستقیم آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد اشاره می کند. 
۱۳آبان هرساله تداعی کننده واقعه عظیم در تاریخ سیاسی ایران عزیز اسلامی است. آمریکایی که با وقوع انقلاب اسلامی ایران از ادامه ی چپاول، دراز دستی ها و اعمال سلطه و استبداد خویش محروم مانده بود، با تکیه بر سفارت خانه خود که مرکزی برای جاسوسی و ادامه ی پروژه نفوذش گشته بود قصد براندازی نظام را داشت. ۱۳ آبان پرده ی دیگری از سناریوی نفوذ و خباثت های آمریکایی را آشکار کرد و سفارت خانه ی آمریکای مستکبر، که لانه ای برای اعمال جاسوسی و اعمال قدرت در منطقه و خصوصا به خطر انداختن هیمنه و ارکان نظام جمهوری اسلامی گشته بود تسخیر شد.
آمریکای جنایتکار و هم پیمانانش که منافع اساسی و کلیدی خود در منطقه را از دست رفته می دیدند از هیچ اقدام شیطنت آمیزی مذائقه نکردند. همکاری های گسترده اطلاعاتی و نظامی با گروه های مختلف تروریستی و برانداز نظام از جمله گروه منحوس منافقین از جمله اقدامات خرابکارانه ایالات متحده بود که البته همه این اقدامات از سفارت آمریکا در تهران که مبدل به لانه جاسوسی شیطان بزرگ شده بود پیگیری و رصد می شد. حمایت های گسترده و همه جانبه از جدایی طلبان شرق و غرب، انتقال اطلاعات اساسی و محرمانه کشور به بیرون از مرزها و در اختیار دادن آنها به نیروهای بعثی و معاند، نفوذ و استحاله تنها بخشی از اقدامات خرابکارانه لانه جاسوسی آمریکا در ایران بود.
فتح بخشی از خاک آمریکا در ۱۳ آبان سال ۵۸ توسط دانشجویان آگاه خط امام سبب شد تا برای همیشه ارتباط ملت ما به دشمن قسم خورده ملت قطع شود چنانچه پیرجماران آن را نعمتی برای انقلاب دانستند؛ هر چند که در آن دوران نیز بودند ساده لوحانی که ارتباط با آمریکا را نه تنها مجاز بلکه مشروع می دانستند. ساده لوحانی که با نادیده گرفتن قدرت لم یزال الهی، تمسک به امریکا را جایز می دانستند. در طول عمر کوتاه انقلاب با برکت اسلامی بارها تجربه مذاکره با آمریکا، این تروریست بالذات، نشان داده است که سیاستمداران امریکایی به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.
به راستی نتایج تعامل سازنده با آمریکا چیزی جز زیان و خسران برای منافع کشور در پی داشته است؟ اعتماد به آمریکا نتیجه ای جز توقف برنامه غنی سازی صلح آمیز کشور، تعطیلی نیروگاه های هسته ای و آب سنگین اراک داشته است؟ در حالی که وعده های آمریکایی محقق نشد؛ با برجام نه مشکل اشتغال جوانان و تعطیلی کارخانه ها حل شد و نه مشکلات زیست محیطی و حتی آب خوردن مردم حل شد؛ دستاوردهای برجامی که آقایان از آن دفاع می کنند تقریبا هیچ بوده است. این جاست که خطاب به آمریکا و خوشبینان به تعامل سازنده با کدخدا باید گفت: ما را به خیر تو امید نیست؛ شر مرسان!
ما دانشجویان و جوانان غیور ملت ایران به همه کسانی که هم چنان راه حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در تعامل سازنده و سازش با آمریکا می دانند اعلام می کنیم تا آخرین قطره خون خود بر سر عهد سبزی که با امام و مولای خود بستیم می مانیم و در برابر دشمن جبار سر خم نخواهیم کرد. یزیدیان زمانه و تمامی کسانی که در پی نابودی و ازبین بردن هیمنه ی ایران عزیز اسلامی هستند بدانند که ما در شرایط کنونی نیاز و اولویت انقلاب را کار جهادی و انقلابی در کنار روحیه ی استکبار ستیزی می دانیم. شاید جسممان چون فهمیده در زیر تانک دشمن قرار نگیرد اما ادامه دهنده ی راهشان خواهیم بود و هم چنان روح استکبار ستیزی را نسل به نسل منتقل خواهیم کرد و هم اکنون نیز سنت الهی بلا تغییر است و این وعده ی الهی است که نیرنگ ها به سوی نیرنگ بازان برگردانده خواهد شد و مکرو و مکرالله والله خیرالماکرین.

والسلام علی من تبع الهدی

 

 

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan