بیانیه 34 تشکل دانشجویی استان اصفهان در خصوص حواشی جشن دانشگاه هنر اصفهان
 
چرا مسوولان نالائق دانشگاه هنر اصفهان سهل انگاری و اهمال خود در به وجود آمدن این برنامه ننگین را قبول نکرده و تنها سخن از مجازات دانشجویان به زبان می آورند؟
به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان، 34 تشکل دانشجویی دانشگاه های اصفهان در خصوص حواشی  جشن دانشگاه هنر اصفهان بیانیه صادر کردند. متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه 34 تشکل دانشگاه های استان اصفهان
در خصوص حواشی جشن دانشگاه هنر اصفهان
 
یکی از چیزهائی که من بجد توصیه میکنم، پرهیز از ابتذال در کارهای فرهنگی و هنری است؛ مراقب باشید.  ( رهبر معظم انقلاب )

با گذشت چهارده قرن از نجات بشریت از ورطه سقوط ، جهل و ابتذال و پس از گذشت بیش از سه دهه تسری ارزش های ناب انقلاب اسلامی همچون سلامت اخلاقی در جامعه، متاسفانه با عینیت یافتن موضوع مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب یعنی «نفوذ در سیستم نخبگانی کشور» علی الخصوص مبدا تحولات جامعه یعنی دانشگاه، شاهد برگزاری برنامه ای غیر متعارف و تاسف برانگیز در دانشگاه هنر اصفهان بودیم.

دهان کجی به اسلام و انقلاب و بازگشتی جاهلانه به ابتذال، آن هم در فضاهای آموزشی و تربیتی، در این برنامه وجود داشت که مایه تاسف جامعه دانشجویی، دانشگاهی و نخبگانی استان اصفهان به عنوان یکی از استان های پیشرو  در عرصه علم و علم اندوزی بود.

این ابتذال و فساد آن جا به اوج رسیده و مذموم تر از هر زمان دیگری است که دانشگاهی همچون دانشگاه هنر اصفهان بستر آن شود، مگر نه اینکه اصفهان پایتخت فرهنگ و هنر اسلامی است؟ مگر نه اینکه دانشگاه هنر اصفهان می بایست محلی باشد برای تربیت و رشد هنرمندان متعهد؟ هنجار شکنی ها و دهان کجی ها به ارزش ها ؟
چرا مسوولان نالائق دانشگاه هنر اصفهان سهل انگاری و اهمال خود  در به وجود آمدن این برنامه ننگین را قبول نکرده و تنها سخن از مجازات دانشجویان به زبان می آورند؟ امروز عملکرد دانشگاه هنر اصفهان در شان جامعه دانشگاهی و مردم ملت شریف اصفهان و حتی جامعه هنرمندان متعهد ایران اسلامی نیست چرا که مامنی برای نمایش مدل ها و الگوهای پوشش غربی شده است.

اکنون نیز می بینیم دانشگاه هنر اصفهان که بایستی مهد تمدن ایران اسلامی باشد، با شرمندگی به محل برگزاری جشنی که سنخیتی با فرهنگ اصیل اسلامی ندارد،  تبدیل شده است.

گویا مسئولین دانشگاه هنر اصفهان فراموش کرده است که آبروی دانشگاه، آبروی نظام است. گویا فراموش کرده است دانشگاه مبدا تحولات جامعه است و بدتر آنکه گویا اصول اسلام را فراموش کرده و برگزاری چنین برنامه ای در دانشگاه هنر اصفهان را طبیعی می دانند که تاسف بسیار دارد! آیا واقعا برگزاری جشن مختلط و هنجارشکنانه و فراهم آوردن محیطی گناه آلود همچون عصر انحرافات اخلاقی رژیم منحوس پهلوی، طبیعی است؟
اگر وقوع این بی غیرتی در دانشگاه هنر پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، طبیعی است، بهتر است رییس و مسئولین دانشگاه از کرسی خود کناره گیری کرده و به فکر آخرت خود باشد تا دانشگاه هنر اصفهان مامنی برای افول نیروی معنوی نباشد.

بدون شک ابتذال به وجود آمده در دانشگاه توسط دانشجویان محکوم است، اما گویا مدیران دانشگاه فراموش کرده اند که مسئول هستند و باید در مقام پاسخ به مسئولیت کارهای خود باشند لیکن با حضور لیبرال مسلکان و انفعال آن ها در حفظ فضای اسلامی و سالم دانشگاه در جهت کسب علم و حرکت به سمت قله های پیشرفت، وضع از این بهتر نخواهد شد.

از آنجا که سرنوشت هر قومی به دست خود رقم میخورد ، دانشجویان انقلابی دانشگاه های استان اصفهان در این زمینه احساس شرمساری و تاسف کرده و لازم است و بر خود واجب میدانیم که اعلام کنیم که تکرار این دست وقایع و استمرار این رویه را در دانشگاه هنر اصفهان  و همچنین دیگر دانشگاه های استان نمیدهیم. بی گمان زمان آن رسیده است که مسئولین نالایق در دانشگاه هنر اصفهان پاسخگوی این عملکرد ضعیف خود باشند.

همچنین از مسئولین مربوطه در حوزه های نظارتی استان اصفهان و مقامات عالی رتبه در معاونت فرهنگی وزارت علوم انتظار داریم بدون فوت وقت نسبت به ورود به مسائل و معضلات این دانشگاه همچنین پیگیری حواشی این جشن هنجار شکنانه اقدام نمایند.  باشد که خداوند متعال اسلام و انقلاب اسلامی، دانشگاه و دانشجویان ایران اسلامی را بیش از پیش حفظ بدارد.
 
بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه هنر اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان
انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان
بسیج دانشجویی دانشگاه مهاجر اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خمینی شهر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دولت آباد
بسیج دانشجویی دانشگاه پيام نور دولت آباد
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآن دولت آباد
بسیج دانشجویی دانشگاه سپهر دولت آباد
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نجف آباد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شاهین شهر
بسیج دانشجویی دانشگاه مالک اشتر شاهین شهر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نایین
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نطنز
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید اشرفی اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سمیرم
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خوانسار
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گلپایگان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تیران

انتهای پیام/
 

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan