اعدام شیخ نمر به نوعی انتقام از شیعه محسوب می‌شود

ظرفیت دستگاه دیپلماسی ایران بیشتر از صدور بیانیه است  مسئول روابط عمومی بسیج دانشجو

یی دانشگاه اصفهان گفت: اعدام شیخ نمر در واقع به نوعی انتقام از شیعه محسوب می‌شود و دولت سعودی سعی کرده با اعدام شیخ باقر النمر از فشارهای روحی خود کم کند.

احسان کریمی، مسئول روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اعدام شیخ نمر گفت: دولت سعودی از ابتدای شکل گیری جنگ در سوریه همواره از تروریست های وهابی در خصوص کشتار شیعیان حمایت کرده است.

 وی افزود: حکام سعودی جنگ در یمن را نیز به منظور سرکوب شیعیان این کشور آغاز کردند؛ اما این روز ها هم در جنگ یمن به بن بست رسیده اند و هم شاهد شکست های پی در پی تروریست های وهابی در سوریه و عراق هستند.

 

 مسئول روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: دولت سعودی برای سرکوب شیعیان در منطقه هزینه های زیادی را متحمل شده است اما نه تنها به مقاصد خود نرسیده است که شاهد تغییر زمین بازی علیه خود است؛ از همین رو اعدام شیخ نمر در واقع به نوعی انتقام از شیعه محسوب می شود و سعی کرده است با اعدام شیخ باقر النمر از فشار های روحی کم کند.

 

کریمی در خصوص گزینه های پیش روی دستگاه دیپلماسی کشور بیان داشت: رئیس جمهور همچون مقام معظم رهبری نسبت به اعدام شیخ نمر واکنش سختی نشان دادند. البته ظرفیت دستگاه دیپلماسی بی شک بیشتر از صدور بیانیه است.

 

وی با اشاره به نقش وزارت خارجه در این زمینه افزود: با ظرفیتی که در وزارت امور خارجه هست می توان ائتلافی با حضور همه کشورهای مسلمان مخالف ظلم و حتی کشور های غیر مسلمان که روحیه استکبار ستیزی دارند تشکیل داد و اقدامات ضد بشری و تروریستی کشور هایی چون عربستان را در مجامع و سازمان های بین المللی محکوم کرد.

 

وی در خصوص تجمعات و اعتراضات مردمی در پی اعدام شیخ نمر، رهبر شیعیان عربستان تصریح کرد: نفس و نیت چنین اعتراضات و تجمعاتی بسیار خوب و پسندیده است.

 

مسئول روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در این باره بیان داشت: از آنجایی که سفارت عربستان در ایران تحت حمایت دولت جمهوری اسلامی است و دولت وظیفه تامین امنیت سفارتخانه ها را دارد؛ اشغال سفارت ها نه از لحاظ دیپلماتیک و نه از لحاظ ملی کار صحیحی نیست.

 

کریمی اضافه کرد: طبق قواعد بین المللی چنانچه سفارت کشور ها دچار مشکلی شود کشور میزبان در قبال آن مسئول است و باید پاسخگو باشد.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر همه دنیا منتظر بهانه برای مقابله با ایران هستند، خاطرنشان کرد: این قبیل اقدامات بهانه خوبی به دست دشمن می دهد. از لحاظ ملی نیز این قبیل اقدامات چهره ای خشن از ایران اسلامی نشان خواهد داد که باعث تخریب چهره اسلام و مهماندوست بودن ایران در نظر افکار عمومی خواهد شد.

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan