اعدام شیخ نمر نشان از برنامه عمیق دشمن برای زمین‌گیری اسلام است/ لزوم بیان صریح مواضع مردمی با کنترل احساسات

محسن عادلی نژاد مسئول کانون مطالعات بسیج دانشگاه در پی اعدام شیخ نمر و حوادث بعد از آن در مصاحبه با خبرنگاران گفت :اعدام شیخ نمر و پیش‌تر از آن کشتار وحشیانه شیعیان نیجریه و بازداشت وقیحانه شیخ الزکزاکی، نشان از برنامه عمیق دشمن برای زمین‌گیری اسلام است.

 

محسن عادلی نژاد؛ مسئول کانون مطالعات بسیج دانشجویی دانشگاه در خصوص شهادت شیخ باقر النمر گفت: با ظهور انقلاب اسلامی در سال ۵۷ و مجاهدت و تلاش هایی که امام خمینی (ره) و یاران جان بر کف ایشان داشتند؛ زمینه ترویج و گسترش اسلام اصیل در منطقه و جهان بوجود آمد.

 

وی افزود: با گذشت زمان، روز به روز بر حجم گسترش اسلام اصیل در جهان و بویژه در منطقه استراتژیک خاورمیانه افزوده می شود، در این ۳۷ سال، نظام جمهوری اسلامی تبدیل به یک قدرت در منطقه شده است و در کنفرانس های بین المللی صلح حضور پررنگ و فعالی دارد و نظام استکباری جهان از جمله آمریکا و انگلیس توان دیدن این قدرت غیر قابل انکار جمهوری اسلامی را ندارند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: از آنجایی که جمهوری اسلامی در بسیاری از کشورهای منطقه از جمله سوریه، عراق و یمن نفوذ فرهنگی و سیاسی نرم؛ اما سریعی داشته است؛ نظام استکباری برای حفظ منافع قدرت و منابع مالی خود در منطقه دست به هرکاری برای مقابله با انقلاب اسلامی می زنند.

 

عادلی نژاد با اشاره به تشکیل حزب الله در لبنان و تاثیرات آن بر وضعیت دینی و نظامی لبنان بیان داشت: شیخ نمر نیز حکم سید حسن نصر الله را در عربستان داشت و چنانچه فرصت فعالیت را پیدا می کرد می توانست جلوی نفوذ قدرت نظام استکباری در بدنه حاکمیت عربستان را بگیرد.

 

وی افزود: اعدام شیخ باقر النمر و پیش تر از آن کشتار وحشیانه شیعیان نیجریه و بازداشت وقیحانه شیخ الزکزاکی، نشان از برنامه سنگین دشمن برای زمین گیر کردن اسلام است؛ سرمنشا فتنه در خاورمیانه که مجری نقشه های شوم دشمنان است، قطعا از این موضوع ضرر خواهد کرد و بدون شک تا چندی دیگر انتقام سختی از عربستان بابت این کار گرفته خواهد شد.

 

مسئول کانون مطالعات بسیج دانشگاه در خصوص موضع دولت جمهوری اسلامی و ظرفیت دستگاه دیپلماسی برای پیگیری این قضیه تصریح کرد: سران و مسئولان کشور از جمله مقام معظم رهبری موضع گیری های سخت و صریحی در خصوص اعدام شیخ نمر داشتند؛ اما اگر ایران تمام کشورهای ظلم ستیز را با هم متحد کند که جریانی در سازمان ملل راه بیافتد قطعا اثرگذاری زیادی خواهد داشت که البته این ظرفیت در دستگاه دیپلماسی کشور وجود دارد.

 

عادلی نژاد با بیان اینکه دولت سعودی دلیل اعدام شیخ نمر را تروریست بودن این شهید اعلام کرده، بیان داشت: مقامات سعودی ایران را به دلیل اعتراض و واکنش نسبت به شهادت رهبر شیعیان عربستان، کشور حامی تروریست معرفی کرده است. لازم است که همانطور که بیداری اسلامی رخ داده است یک بیداری سیاسی نیز ایجاد شود. این بیداری سیاسی باعث می شود که ملت ها حامیان واقعی تروریست را بشناسند.

 

وی در خصوص موج کشتار شیعیان در منطقه گفت: شیعه به دلیل اعتقاد به بحث ولایت و ولایت فقیه، روز به روز پیشرفت های چشمگیری داشته است و همین امر باعث پیشرفت اسلام شده است. دشمنان قدرت تاثیرگذاری ولایت را فهمیده اند. دشمنان می دانند که چنانچه شیعه حذف شود؛ نظام حکومت داری اسلامی نیز متعاقبا حذف خواهد شد. پس قاعدتا باید دشمنان اسلام شیعیان را قتل عام کنند.

 

این فعال سیاسی اشاره به خیزش های اعتراضی خودجوش مردمی نسبت به اعدام شیخ نمر افزود: در سال ۹۰ و در جریان تسخیر سفارت انگلیس، واکنش رهبری را به این قضیه دیدیم. ایشان وجود چنین اعتراضاتی را جای امیدواری دانستند اما معتقد بودند که باید جلوی اعمال شتابزده و احساسی گرفته شود.

 

عادلی نژاد در پایان با تاکید بر اینکه مسئول حفظ امنیت هر سفارتخانه با کشور میزبان است، خاطرنشان کرد: طبق قوانین بین المللی وظیفه حفظ امنیت سفارت عربستان به عهده دولت ایران بوده است و چنین اعمال شتابزده ای باعث بوجود آمدن مشکل در روابط هر دو کشور خواهد شد. چنین رفتارهای احساسی به جریان اسلام هراسی و اسلام ستیزی کمک زیادی خواهد کرد و باعث نشان دادن یک چهره خشن از ایران و اسلام خواهد شد. مردم باید مواضع خود را با حفظ و کنترل احساسات و به طور صریح بیان کنند.

 

.

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan