هوالشهید

نامی که گمنام بود و نبود...

سلام ای شهید...ای دانشجوی شهید...

خوش آمدی به خاکی که تشنه آمدنت بود...قدم برچشم ما گذاشتی...عزیز مادر خوش آمدی...امید پدر خوش آمدی...شاگرد اول جبهه دانشگاه و دانشگاه جبهه...به یمن حضورت، نور را به خوبی می بینیم...انگار همه جا چراغانی شده...نورباران شده...بصیرت ما تویی...

شهید سید مجتبی رضوی... وقتی که خداوند خواست که بیابند نشانشیش را، روز دحوالارض بود واز لحظه عروجش پاییزهای زیادی می گذشت اما چشم انتظاران هنوز هم منتظر بودند...گرچه پیامش را خیلی قبل تر رسانده بود...خیلی پیش از این...مدتی بود که در خاک عراق در جستجوی یاران بودند اما نتیجه ای نداشت...توکلی کردند و توسلی به امام رئوف...زیارت مخصوصه امام رضا علیه السلام را خواندند تا ضمانتشان کند...و سید مجتبی رخ نشان داد، پس از سال ها بی نشانی...آذر 91 بازگشت با چندتن از یاران گمنامش و در گلستان شهدای اصفهان آرامی دوباره گرفت...21 ساله بود که بی تابیش برای دیدن یار به اوج رسید...دانشجوی دانشکده فنی مهاجر، علمش را کاربردی کرد...مجتبی یک مهندس واقعی بود...

 

 

هوالرزاق

این وصیت­نامه­ها انسان را می­لرزاند و بیدار می­کند.              امام خمینی(ره)

وصیت­نامه شهید سید مجتبی رضوی:

بسم ا...الرحمن الرحیم

* یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلَىٰ تِجَارَةٍ تُنجِیکُم مِّنْ عَذَابٍ أَلِیمٍ

تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَتُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِکُمْ وَأَنفُسِکُمْ ۚ ذَٰلِکُمْ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ *

ای اهل ایمان، آیا شما را به تجارتی سودمند که شما را از عذاب دردناک (آخرت) نجات بخشد دلالت کنم؟

آن تجارت این است که به خدا و رسول او ایمان آرید و به مال و جان در راه خدا جهاد کنید، که این کار (از هر تجارت) اگر دانا باشید برای شما بهتر است.

 

مرغ باغ ملکوتم، نیم از عالم خاک

دو سه روزی قفسی ساخته­اند از بدنم

خرم آن روز که پرواز کنم تا بر دوست

به هوای سرکویش پروبالی بزنم...........

با عرض سلام به پیشگاه با­عظمت حضرت ولی­عصر امام زمان(عج) و نائب بزرگوار آن حضرت امام امت و با سلام به ارواح طیبه­ي شهدای اسلام و رزمندگان پر­توان اسلام.

حمد و سپاس فراوان خدای عالمیان راست که همه چیز از اوست، هستی از اوست، مهر و محبت و صفا و صمیمیت و خلاصه هرچه صفات نیکوست، لایق اوست.

خدایا، تو را شکر می­کنم از آن­که به من و امثال من لیاقت جبهه آمدن دادی، لیاقتی که لایقش نبودم و به من عطاکردی و چه افتخاری برای من از این بالا­تر.

خدایا، هیچ جایی برای من بهتر از این­جا نیست، این­جا آمده­ام تا تنها به یاد تو باشم برای رضای تو تلاش کنم، کار و فعالیت و خواب و راحتیم تنها برای تو  باشد.

خدایا، اگر از جانم عزیزتر داشتم آن را در اختیار اسلام تو قرار می دادم.

و حال نمی دانم که چقدر باید این­جا در این بیابان­ها قدم بگذارم، چقدر باید بمانم تا کفاره­ي گناهانم را بدهم، چقدر باید خدا، خدا کنم تا تو نظری به من کنی و مرا دریابی.

برادران و خواهران عزیزم، من لایق این نیستم که وصیتی به شما بکنم اما تنها به عنوان وظیفه­ي دینی خود چند نکته را یادآوری می کنم:

خداوند عالم از آغاز خلقت آدم ابوالبشر تا­کنون تعداد زیادی پیغمبر و امامان معصوم را برای هدایت بشر فرستاده، که هر یک برای احیای وظیفه دینی و اسلامی خویش سال ها رنج وزحمت را به­جان خریدار شدند و از همه چیز خود گذشتند و هادی بشر شدند، تا توانستند، خدا و دین اسلام را به مردم بشناسانند. پس آیا نباید این دین الهی را که خداوند این­قدر تأکید روی آن دارد و اینقدر خون پایش ریخته شده و اینقدر جان و مال و ثروت و حتی عزیزترین فرزندانمان برای آن از دست رفته­اند را برایش ارزش قائل شویم.

هموطنان عزیزم، ما همان وظیفه ای را داریم که سالار شهیدان و اولین پاسدار اسلام حضرت حسین بن علی(ع) برایمان تعیین کرده. حسینی که چراغ هدایت و کشتی نجات عالمیان بود. حسین جان و مال و فرزند و عیال و همه چیز خویش را فدای آزادی اسلام نمود تا توانست جلوی ظالمان زمان بایستد و دست ذلت به یزیدیان ندهد. ما هم باید این­گونه باشیم. ما هم باید برای ادامه راه خونین حسین(ع) از خون خود و عزیزانمان سرمایه گذاری کنیم و زیر لوای نائب امام زمان(عج) امام امت به مبارزه و پیکار با فتنه­انگیزان ادامه دهیم.

برادران و خواهران عزیز، سعی کنید با رفتار و کردار و گفتار خویش دیگران را راهنمایی کنید، نا­پاکان را پاک و منافقان را هدایت کنید و برای این کار باید قبل از هر چیز به راهنمای بزرگمان "قرآن" مراجعه کنید، قرانی که راهنما و هدایت­کننده گمراهان است، قرآنی که انسان را از هر لغزشی در امان می دارد. قرآنی که نور و روشنایی برای هر ظلمت و تاریکی است، و از هر هلاکتی نگه­دارنده است و انسان را به­سوی آخرت سوق می­دهد.

سخنی هم با عزیزان دانش­آموز و دانش­جو دارم ای عزیزان فردا و فردا­های این انقلاب به­دست شماست این انقلاب باید به دست شما ساخته و ساخته­تر شود. باید مملکت را با علم و دانش خویش آباد کنید. به علم و دانش بیش از این­ها اهمیت دهید. زیرا مملکتی که بخواهد خود­کفا شود و از وابستگی تن در­دهد سلاح اولش علم است، البته علمی که با ایمان همراه باشد، تا بتواند جهت­دار و مقدس باشد.

ای عزیزان، همه­ي مبارزان اسلامی که در سالیان اخیر جنگ تلخ سرنوشت را تجربه کرده­اند، تحقیقاّ این واقعیت را دریافته­اند که:

سلاح ما در مقابل دشمنان شرقی و غربی و اقمار آن­ها فرهنگ ماست. و این را هم بگویم که سعی کنید که حرمت علم را به هوس های حرام، آغشته نسازید.

سخنی هم با خواهران عزیز دارم: خواهران عزیز شما باید الگوی زندگی خویش را حضرت فاطمه(س) قرار دهید. آن حضرت در یک خانه­ي حقیر، زندگی بسیار ساده و به­ظاهر کوتاه داشت و با این حال توانست بزرگ­ترین میراث الهی را به بشریت تا روز قیامت تقدیم بدارد، آن خواهرانی هم که توانستند الگوی زندگیشان را حضرت فاطمه(س) قرار دهند توانستند چون آن حضرت نقش خود را در انقلاب ادا نمایند.

خدایا، عشق به اسلام و امام حسين(ع) را در دل­ها بينداز و به ما نيروي مقابله با متجاوز را عطا کن.

خدايا، حب و دوستي دنيا را از دل ما دور کن و عشق و دوستي خودت و اهل بيت عصمت و طهارت را در دلمان جا بده.

پروردگارا، به ما نيروي غلبه بر هواي نفس و نيروي مقابله با دشمن درون و برون را عطا کن تا از دست دنيا و اسارت در آن راحت شويم.

در آخر تنها سخنم با خانواده­ي گراميم است: پدر عزيز و بزرگوارم نمي­دانم با چه زباني و با چه سخني از شما تقاضاي عفو و بخشش کنم و چه بگويم که لايق اين همه زحمات شما باشد. پدر عزيزم هر چند نتوانستم حتي گوشه­اي از زحمات شما را جبران کنم و غير از اذيت و آزار به شما کار ديگري نکردم اما با اين حال از شما عاجزانه تقاضاي عفو و بخشش دارم. پدر بزرگوارم از اين­که فرزندت را در راه اسلام فدا کردي ناراحت مباش به هر حال اين خواست خدا بود که من در اثر حادثه­اي ديگر جانم را از دست ندهم و بيايم اينجا و با ايثار جان خود در راه اسلام آن را از دست بدهم.

در آخر از تمامي خويشان و دوستان و به­خصوص از برادران و خواهران عزيزم تقاضاي بخشش دارم. از اين­که مرا در ميانتان ديگر نمي­بينيد، نگران نباشيد و صبر پيشه کنيد اجر شما را خداوند سبحان مي­دهد. از همگي شما حلاليت مي­طلبم و عاجزانه تقاضاي بخشش دارم. ( و السلام عليکم و رحمه الله و برکاته)

امضاي شهيد بزرگوار

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan