یادداشت دانشجویی
با پیروزی انقلاب اسلامی ,آمریکا با دخالت های آشکار و پنهان سعی در ایجاد جریان های انحرافی در انقلاب داشت.
در زمان دولت موقت در سر تا سر کشور,به ویژه دانشگاه ها توسط آمریکایی ها حرکت هایی می شد تا جو سیاسی جامعه را هرچه بیشتر پیچیده کرده و به نفع آمریکا پیش ببرند.بعدها معلوم شد که مرکز تمام این جریانات و توطئه ها در سفارت آمریکا در تهران بوده است.
در این شرایط امام خمینی  در 10 آبان 58 پیامی صادر کردند که در بخشی از آن اینگونه آمده است که : "بر دانش آموزان , دانشگاهیان و محصلین علوم دینی است که با قدرت تمام حملات خود را علیه آمریکا و اسراییل گسترش داده و آمریکا را وادار به استرداد این شاه مخلوع جنایتکار نمایند و این توطئه بزرگ را بار دیگر شدیدا محکوم کنند."
دانشجویان هم به این پیام امام لبیک گفته و در روز 13 آبان در طی راهپیمایی روز دانش آموز به سمت سفارت خانه آمریکا در تهران با نهایت شجاعت به سفارت خانه حمله کرده و آنجا را تسخیر کردند و به تصرف خود درآوردند. و با درایت کامل قبل از نابودی اسناد جاسوسی توسط آمریکایی ها آن اسناد را جمع آوری و به صورت کتاب دراوردند که تمام توطئه ها و دخالت های آمریکا در امور کشور و برای براندازی انقلاب نوپای اسلامی توسط جریانات داخلی و خارجی را برملا میکرد.
این اقدام دانشجویان پیرو خط امام آنقدر باعظمت و با اهمیت بود که امام خمینی آن را انقلاب بزرگتر از انقلاب57 نامیدند و باعنوان انقلاب دوم یادکردند.
اما به راستی چرا انقلاب دوم؟
تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و گروگان گیری 444 روزه کارکنان آن پیامدهای مثبت و منفی زیادی را به همراه داشت.
یکی از مهمترین پیامدهای آن این بود که  روحیه خودباوری و استکبار ستیزی را در مردم ایران وسایر ملت های محروم زنده کرد و قدرت آمریکا را در هم شکست .
با تسخیر لانه جاسوسی یکی از موانع اصلی تثبیت نظام نوپای جمهوری اسلامی  یعنی آمریکا از میان برداشته شد. همچنین با اسناد جمع آوری شده از سفارتخانه بسیاری از خیانت های برخی از افراد داخل نظام که ادعای ملی گرایی داشتند و به ظاهر همراه انقلاب بودند از جمله دولت موقت برملا شد. و درواقع نظام اسلامی از این عناصر ناخالص و بی ایمان به آرمان های انقلاب و همچنین از افراد ضد انقلاب تصفیه شد. طوری که دولت موقت 15 آبان استعفا داد.
امروز هم لانه های جاسوسی دیگری از آمریکا و سایر دشمنان انقلاب اسلامی در کشور وجود دارد که باید  توسط دانشجویان و جوانان انقلابی تسخیر شود و آن همان تبعیت نکردن از دشمن و ایستادن در مقابل دشمن است که با عنوان "جهادکبیر" یاد میشود.
امروز روحیه استکبار ستیزی بیش از سال 58 در بین مردم حاکم است طوریکه ایران را به ابرقدرت منطقه تبدیل کرده است ؛ ابرقدرتی که جبهه استکبار ازجمله آمریکا را به ترس واداشته است که مجبور شود علیه این قدرت کارهایی ازجمله تصویب تحریم ها و... داشته باشد ولی نمیداند که مردم ایران با همین روحیه استکبارستیزی که از اول انقلاب در مردم ایجاد شده اجازه نخواهند داد که دشمن و استکبار جهانی ذره ای پا از گلیم خود دراز کنند و بخواهند مانند سال های قبل انقلاب هرکاری خواستند در این کشور و سایر کشورهای اسلامی انجام دهند.

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan