array(1) { [0]=> string(16) "no selected file" }

محسن خزایی، مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان؛

تلاش برای اعتبار زدایی از احکام قوه قضائیه در دانشگاه اصفهان همراه با رسانه های معاند

این روزها و در ایامی که متاسفانه کشور از نظر مدیریت اقتصادی در شرایط مناسبی نیست و این شرایط خود تحت تاثیر عملیات روانی و رسانه ای کسانی است که در این هفت سال شرایط ویژه ای را بر کشور تحمیل کرده اند ، اما مدام خبرهای خوبی از برخورد جدی قوه قضاییه با مفسدان و دانه درشت ها می‌شنویم. از برخورد با سلطان نفت و قیر و ... تا صدور حکم اخیر قوه قضاییه علیه اکبر طبری .

بی شک باید منتظر این مسئله نیز باشیم که دشمنان و فریب خوردگان با تکیه بر موج احساسات جامعه و فرافکنی و مغالطه و توسل به دروغ و حاشیه سازی و با هدف مقابله با تمدن سازی ، راه امید مردم به آینده ی کشور را به بن بست برسانند و کشور را به سرنوشتی خلاف آنچه حق و لیاقت این مردم شریف است دچار کنند.شاید به جرأت گفت ، سرنوشتی که امروز اقتصاد کشور به آن دچار است نیز ماحصل تلاش های همین گروه هاست.


متاسفانه فضای دانشگاه اصفهان نیز از این قاعده مستثنی نیست و هر از چند گاهی ، برخی با شعارهای روشنفکرمآبانه بر آتش هجمه های دشمن علیه چارچوب های قانونی کشور می‌دمند و هم‌نوا باسران منفور استکبار علیه کشور و امنیت و آرامش مردم دست به اقدام می‌زنند و بدون ارائه ی اسناد و مدارک و صرفا بر اساس خیال پردازی های رسانه ای کشور را به سرانجام های حساسی می‌کشانند.

در این بین متاسفانه برخی تشکل های معلوم الحال دانشگاه اصفهان ، همیشه در این زمینه پیشتاز بوده اند و با ایجاد حاشیه و نادیده گرفتن حقوق مردم و نیز قوانین و احکام جاری کشور ، از برخی جنایتکاران به بهانه های واهی حمایت می‌کنند.

تلاش برای اعتبار زدایی از احکام قوه قضاییه اخیرا در دستورکار رسانه های معاند قرار گرفته است و متاسفانه همین افراد در تشکل‌ها که خود بدون نظارت دقیق قانونی به تریبون هایی دست می‌یابند ، مواضعشان همیشه برخلاف امنیت ملی و منافع مردم بوده است و سیاست و سیاسی کاری های خودشان و اربابانشان را مقدم بر همه این مسائل میدانند بخشی از این پازل رسانه ای هستند و با فریب افکار عمومی و ایجاد تشنج در جامعه به دنبال به حاشیه کشاندن عدالت در جامعه هستند.

خسارات تفکرات این جماعت که هیچ گاه بر صراط عدالت حرکت نکرده اند از سالهای ابتدایی انقلاب اسلامی مشهود بوده است و خدمات ارگانهای مختلف را تحت الشعاع قرار داده است و‌ در سالهای اخیر با نقش آفرینی رسانه ای یا میدانی در اغتشاشات آبان‌ماه و دی ماه ۹۸ و پیش از آن نیز در موارد مشابه ، خسارات غیر قابل جبرانی را به کشور تحمیل کرده است.

اقدام اخیر این تشکل در حمایت از یک قاتل که قتل عمد وی محرز بوده و حکم قطعی قصاص صادر شده بود مشت نمونه ی خروار از این اقدامات است و اعتقاد ما بر این است که این حمایت ها ، زمینه ی ارتکاب جنایات دیگر توسط افراد دیگر را فراهم می‌آورد و باید مقابل این روند غلط ایستاد و آن را متوقف کرد پیش از آنکه هزینه های بیشتری برای دانشگاه و جامعه به بار بیاورد.

از مسئولان دانشگاه انتظار داریم که بدون مماشات ، با این دست اقدامات برخورد مقتدرانه قانونی داشته باشند و اجازه ندهند ساحت مقدس دانشگاه و وجهه ی علمی و نخبگانی آن به محلی برای ایستادن در برابر عقل و قانون و احکام الهی تبدیل شود.

 

ارتباط با مسئول بسیج دانشجویی

شبکه های اجتماعی

کانال بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان @uisb_ir
کانال تلگرام فرکانس 313 @ferekanse313
کانال تلگرام پایگاه فنی و مهندسی @eng_uisb
کانال تلگرام پایگاه ادبیات @BasijAdabiatEsf
کانال پایگاه علوم تربیتی و روانشناسی @psychobasig
کانال تلگرام هیات مکتب الزهرا @maktabazzahra_esfahan